افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 30 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

توصیه جان مک کین به ترمپ…

مک کین

جان مک کین سناتور ارشد جمهوریخواه و رییس کمیته نیروهای مسلح سنای امریکا در مصاحبه‌‌ای شبکه تلویزیونی استرلین اعلام کرد که مک‌ماستر و جیمز ماتیس راه پیروزی در جنگ افغانستان را می‌دانند، رییس جمهور امریکا قبل از اعلام استراتیژی جدید خود نظرات وزیر دفاع امریکا و مشاور امنیت ملی را گوش کند.

مک‌کین اظهار داشت من معتقدم که جنرال ماتیس و مک‌ماستر راه پیروزی در جنگ افغانستان را می‌دانند، امیدوارم که رییس‌جمهور ترمپ به نظرات آنها گوش فرا دهد.

 

این در حالی است که برخی از راپور‌ها از وجود اختلافات شدید در ارگ سفید بر سر افزایش نیروهای امریکایی در افغانستان خبر می‌دهند.

 

در پلان پیشنهادی که از سوی جنرال‌های نظامی امریکا برای شکست بن‌بست جنگ در افغانستان برای تایید به دونالد ترمپ ارایه‌شده بر افزایش نیروهای امریکایی، تشدید حملات هوایی و افزایش صلاحیت‌های میدانی قومندانان امریکایی تاکید شده است.

 

این سناتور ارشد جمهوریخواه با توصیه به ترمپ در واقع از پلان تشدید جنگ موسوم به طرح جنگی مک‌ماستر حمایت می‌کند در حالی که که اشرف غنی با ورود دوباره نیروهای خارجی به میدان‌های جنگ مخالفت کرده است.

 

با این وجود به نظر می‌رسد که مقامات امریکایی برای افزایش نیروهای خارجی در افغانستان با اعضای کشورهای ناتو رایزنی می‌کنند که روز گذشته بوی درستیز اردوی آسترالیا در واکنش به درخواست امریکا برای افزایش نیرو از اعزام 30 عسکر آسترالیایی به افغانستان خبر داد.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار