افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, اقتصادی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 17 می , 2016 لینک کوتاه خبر :

توزیع کمک‌های اولیه برای ۵۳۰ خانواده آسیب دیده سیلاب‌ها در بدخشان

بدخشان

برای ۵۳۰ خانواده آسیب دیده سیلاب‌های اخیر ولایت بدخشان کمک‌های اولیه توزیع گردید.

بر اساس گفتۀ‌های مسئولان محلی ولایت بدخشان، در اثر سیلاب‌های اخیر در سطح ولایت بدخشان حدود یک هزار خانواده متضرر شده‌اند.

احمد نوید فروتن سخنگوی مقام ولایت بدخشان گفت که کمیته مبارزه با حوادث طبیعی این ولایت به اسرع وقت تیم‌های سروی را به اکثر نقاط و ولسوالی‌های سیلاب زده این ولایت فرستاد که این تیم توانست ۵۳۰ خانواده را در چهار ولسوالی سروی نماید.

آقای فروتن افزود، که در اثر سیلاب‌های اخیر در ولسوالی تشکان ۲۷۵ در ولسوالی شُهدا ۲۲۰ خانواده، در ولسوالی ارغنجخوا ۲۵ خانواده و در ولسوالی بهارک ۱۰ خانواده متضرر شده بودند که مجموعاً برای ۵۳۰ خانواده کمک‌های که از سوی ریاست مبارزه با حوادث طبیعی به همکاری موسسات بین‌المللی آماده شده بود، توزیع گردید.

وی علاوه کرد که این کمک‌ها شامل مواد غذایی از قبیل آرد، برنج، روغن، شکر، لوبیا، مکرونی و بسکیت بودند و مواد غیرغذایی شامل خیمه، کمپل، ترپال، کیت‌های صحی، کیت‌های آشپزخانه و البسه بوده که به خانواده‌های سروی شده توزیع و از آن مستفید شده‌اند.

سخنگوی مقام ولایت بدخشان اضافه کرد که هم اکنون سروی در ولسوالی‌های سرحدی و ولسوالی‌های بهارک و شُهدا جریان دارد تا به مشکلات همه آسیب دیدگان سیلاب‌های اخیر رسیدگی شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار