افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 20 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

توزیع پاسپورت افغانی برای مهاجرین افغان مقیم کشورهای خلیج

بلخی

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان، در ملاقاتش با نمایندگان مهاجرین افغان مقیم عربستان بیان نمود که مشکلات مهاجرین افغان در عربستان سعودی کاهش یافته و توزیع پاسپورت افغانی برایشان آغاز گردیده است.

نمایندگان مهاجرین افغان مقیم عربستان که به منظور حل مشکلات شان به افغانستان آمده اند، روز گذشته با وزیر امور مهاجرین ملاقات نموده و مشکلات شان را مبنی بر مسایل توزیع پاسپورت افغانی به کسانی با پاسپورت خارجی به عربستان سفر نموده اند و اصلاح نام مهاجرین افغان را با وی در میان گذاشتند.

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان با اشاره به حدود یک میلیون نفر مهاجر در کشورهای خلیج گفت که موضوع توزیع پاسپورت افغانی و اصلاح نام افغانان مهاجر در عربستان اخیراً در کابینه افغانستان فیصله گردیده و با توشیح مقام ریاست جمهوری اسلامی افغانستان به مرحله اجرایی قرار گرفته است.

به گفته وی، موضوع توزیع پاسپورت برای مهاجرین و اصلاح نام آن عده از مهاجرینی که با پاسپورت کشورهای همسایه به کشورهای عربی و خلیج سفر کرده اند، روز دوشنبه در جلسه ای در شورای ملی افغانستان نیز بحث شده و  این موضوع در مرحله اجرایی قرار گرفته و تطبیق می گردد.

قرار است به زودی ریاست ثبت و احوال نفوس وزارت امور داخله تیم کاری را به منظور توزیع پاسپورت و اصلاح نام مهاجرین به کشورهای خلیج بفرستد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار