افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, ورزشی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 23 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

تورنمنت مبارزه علیه مواد مخدر در پروان راه اندازی شد.

پروان

 

ریاست مبارزه علیه مواد مخدر پروان در هفته بسیج ملی علیه مواد مخدر، تورنمنت مبارزه با مواد مخدر را به اشتراک 10 تیم  با هماهنگی اتحادیه جوانان وآمریت ورزشی از مرکز وولسوالی ها بخاطر مبارزه علیه مسکرات ومواد مخدر راه اندازی نمود.

 

عبدالمنیر رحیمی رییس مبارزه علیه مواد مخدر پروان ضمن سخنرانی علاوه نمودند: افغانستان سالهاست که قربان جنگ نا خواسته ای از سوی تروریسم منطقه ای است. اما مواد مخدر نیز به عنوان یکی از منابع تمویل تروریستان، در نا امنی و بی ثباتی کشور نقش داشته است.

 

آقای رحیمی افزودند: ریاست مبارزه علیه مواد مخدر پروان کاملاً آماده است تا در راستایی رهبری و هماهنگی،  نقش خویش را در مبارزه با مواد مخدر بصورت جدی عملی نماید.

 

ایشان هدف از برگزاری این مسابقات را آگاهی وبسیج فرد فرد این سرزمین علیه مواد مخدر ورشد ورزش  وتشویق جوانان به ورزش گفته اضافه نمودند که به همین دلیل امروزه یکی از مهمترین راهکارها برای تقویت سرزندگی و نشاط افراد و بهبود سلامت جوامع توجه و اهتمام به ورزش است. در کشورهای توسعه یافته  سرمایه‌گذاری‌های کلانی در ورزش صورت می‌گیرد و دولت‌ها نیز از ورزش حمایت جدی می‌کنند. زیرا به هر میزانی که به سلامت جوامع توجه شود به همان میزان نشاط سرزندگی و کارایی افراد نیز بالاتر رفته و میزان بزهکاری‌ها و جرم‌هاکاهش می‌یابد.

 

رییس مبارزه علیه مواد مخدر پروان می افزاید: واقعیت این است که ورزش تنها به این دلیل که می‌تواند به تقویت سلامت جوامع کمک کند اهمیت ندارد بلکه ورزش به یکی از صنعت‌های پر در آمد جهان تبدیل شده است. درواقع ورزش، ارتباط مستقیم با رشد و شكوفايي اقتصادی جوامع نیز دارد.

 

قابل یاد اوریست که این تورنمنت برای سه روز جریان داشته وبلاخره دو تیم دارالعلوم وتیم درخشان از میان شش تیم راهی فاینل مسابقات شده وتیم دارالعلوم برنده این تورنمنت شد.

 

البته باید گفته شود که در ختم مسابقه برعلاوه لباس و توپ فوتبال یک مقدار مواد تبلیغاتی نیز به ورزشکاران توزیع گردید.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار