افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 23 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

تهدید ترمپ صدای زرداری را هم درآورد!

زرداری

رییس‌جمهور سابق پاکستان در پاسخ به تهدیدات ترمپ گفت: مامسلمان هستیم و ترسی از کسی نداریم؛ ترمپ ما را با افغانستان اشتباه نگیرد.

به نقل از اکسپرس نیوز در پی تهدیدات ترمپ علیه پاکستان به اتهام حمایت این کشور از تروریزم در افغانستان سیاستمداران پاکستانی واکنش‌های مختلفی نشان دادند.

آصف علی زرداری رهبر حزب مردم و رییس‌جمهور سابق پاکستان ترمپ را تهدید کرده و گفت اگر او در فکر تسویه حساب با پاکستان است بداند که ما هم بیکار نخواهیم نشست و حساب‌های زیادی داریم که با امریکا تسویه کنیم.

زرداری افزود: ترمپ دست از تهدید پاکستان بردارد زیرا اینجا افغانستان نیست و ما مسلمان هستیم و واهمه از کسی نداریم.

رهبر بزرگترین حزب پاکستان اضافه کرد: دموکراسی به هر اندازه‌ای باشد از یک نظام دیکتاتوری بهتر است و نواز شریف باید بداند پیروزی در انتخابات سال دیگر برای حزب مردم خواهد بود.

زرداری تهدیدات ترمپ را ناشی از ضعف نواز شریف دانسته و گفت: اگر دوستی‌های زیاد از حد نواز شریف با مودی نخست‌وزیر هند نبود اینک ترمپ به خود جرات نمی‌داد چنین سخنانی علیه پاکستان به زبان بیاورد.

وی گفت: بهتر است امریکا به فکر جنگ و مبارزه جدی‌تر در افغانستان باشد زیرا پاکستان به اندازه کافی در مبارزه با تروریزم جدیت به خرج داده و قربانیانی که در این راه داده است چند برابر امریکا بوده است.

دیگر رهبران حزب مردم نیز تاکید کردند که ما ترسی از امریکا نداریم و قطعا اگر اقتضا زمان باشد چشم در چشم آنان سخن خواهیم گفت.

ترمپ رییس‌جمهور امریکا در استراتژی جدید خود برای افغانستان، پاکستان را حامی تروریزم خوانده و تهدید کرده بود که اگر اسلام آباد پناهگاه‌های تروریست‌ها در خاک خود را از بین نبرد کمک‌های مالی به این کشور را قطع خواهد کرد.

سیاستمداران امریکایی در پی حذف پاکستان از اتحاد ناتو نیز بودند و به طور مکرر اسلام‌آباد را تهدید می‌کردند که اگر دست از حمایت طالبان در افغانستان برندارد تحریم‌هایی را علیه این کشور اتخاذ خواهند کرد.

به نظر می‌رسد اتحاد پاکستان با چین و روسیه زنگ خطر از دست دادن این منطقه مهم استراتیژیکی را برای امریکا به صدا در آورده و آنها قصد دارند از این طریق حکام پاکستانی را مجبور کنند تا به سوی امریکا بازگردند.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار