افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 9 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

بالا گرفتن تنش ها میان کندهار و ارگ/ انتقاد جنرال رازق از سران حکومت

قوماندان امنیه کندهار

به گزارش افغان تلکس، طی مراسم یادبود از هفته قانون اساسی افغانستان، جنرال رازق، قوماندان امنیه ولایت کندهار حکومت وحدت ملی را به استفاده ابزاری از قانون کشور متهم کرد.

جنرال عبدالرازق اچکزی گفت: حکومت وحدت ملی نباید از قانون اساسی کشور من‌حیث ابزار سرکوب مخالفان سیاسی خود استفاده کند!
قوماندان امنیه ولایت کندهار که پیش از این از عطامحمد نور اعلام حمایت کرده بود حکومت وحدت ملی را به استفاده ابزاری از قانون کشور متهم کرده است.

قوماندان امنیه کندهار در مراسم یادبود از هفته قانون اساسی افغانستان اعلام کرد که حکومت وحدت ملی نباید از قانون اساسی در راستای سرکوب مخالفان سیاسی خود استفاده کند.

وی در ادامه رهبران حکومت وحدت ملی را به استفاده ابزاری از قانون اساسی کشور متهم کرد.

جنرال رازق اظهار داشت: قانون اساسی افغانستان نتیجه قربانی‌های زیاد مردم کشور است که با دستورهای اسلامی نیز تناقضی ندارد اما همواره از قانون اساسی بهره برداری نادرست صورت گرفته است.

قوماندان امنیه کندهار با بیان اینکه ممکن است که برخی از مشکلات در قانون اساسی وجود داشته باشد اما مخالفان مسلح می‌توانند این موضوع را از طریق مذاکرات با حکومت در میان بگذارد.

جنرال رازق خطاب به رهبران حکومت وحدت ملی تاکید کرد که قانون برای همه اتباع کشور یکسان است و هدف رهبران حکومت باید پیاده سازی قانون باشد نه اینکه از آن من‌حیث ابزار شخصی برای سرکوب مخالفان سیاسی خود استفاده کنند.

وی در ادامه با استقبال از اعمال فشار امریکا بر پاکستان، تصریح کرد که این کشور باید در برابر کشته شدن هر یک عسکر افغان و امریکایی باید مسوول دانسته شود و پاسخگو باشد.

جنرال رازق پیش از این ضمن اعلام حمایت از عطامحمد نور به یک رادیو محلی در کندهار گفته بود که حکومت وحدت ملی توان برکناری او را ندارد زیرا حکومت کنونی افغانستان یک حکومت توافقی است.

 1. Najeeb Ameerzada :

  زنده باد جنرال رازق

 2. Haji Naseer Ahmad Naziri :

  زنده باد جنرال صاحب

 3. مختار صدر :

  ای گوساله هم آدم شد

 4. احسان الله عاشیزی :

  ژوندی دی وی جنرال رازق

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار