افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 4 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

تنش ها در بلخ تمامی ندارد/ عطا محمد نور ارگ را تهدید کرد!

عطامحمدنور والی بلخ

به گزارش افغان تلکس والی بلخ در یک نشست خبری اعلام کرد ما بیش از حد در برابر اشرف غنی نرمش نشان دادیم…
رییس اجراییه حزب جمعیت اسلامی بار دیگر در نشست خبری اعلام کرد که تفاهم و استفاده از خرد سیاسی را دوست دارد اما در صورت عدم پذیرش شرایط این حزب، دولت گرفتار سیل خشم مردم خواهد شد و بنیادش نیز از هم خواهد پاشید.

عطامحمدنور رییس اجراییه حزب جمعیت اسلامی امروز در نشست خبری اعلام کرد تا زمانی که ارگ ریاست جمهوری با حزب جمعیت اسلامی تفاهم نکند، وی من‌حیث والی بلخ به کار خود ادامه خواهد داد.

رییس اجراییه حزب جمعیت اسلامی با اشاره به حضور داعش، اوضاع نامناسب اقتصادی و امنیتی اظهار داشت تنها برکناری وی مطرح نیست بلکه اصل موضوع توطیه کلان علیه رهبران جهادی و مردم افغانستان است.

والی بلخ گفت: رهبران حکومت وحدت ملی درحالی برای برکناری جنرال عبدالرازق اچکزی قوماندان امنیه ولایت کندهار تلاش می‌کنند که این ولایت از امنیت خوبی برخوردار است.

عطامحمد نور تاکید کرد که مسئله گرفتن کرسی در دولت نیست بلکه ما خواستار تامین عدالت اجتماعی و سیاسی استیم، ما انتظار داریم توافقنامه سیاسی که سازمان ملل و برخی از کشورها امضا کرده اند اجراییه شود.

وی افزود: باید از طریق برگزاری لویه‌جرگه و تعدیل قانون اساسی، نظام ریاستی را به پارلمانی تغییر داد تا دیگر قدرت در دست یک شخص نباشد بلکه تمام ملت افغانستان در قدرت سهم داشته باشند.

رییس اجراییه حزب جمعیت اسلامی گفت: ما بیش از حد در برابر اشرف غنی نرمش نشان دادیم و در حکومتی که بر مبنای تقسیم 50 فیصدی قدرت تشکیل شده است آنها با متوسل شدن به توطیه خطوط قرمز ما را هم زیر پا می‌گذارند.

این اظهارات در حالی مطرح شده است که در حال حاضر هیئت ارگ ریاست جمهوری و حزب جمعیت اسلامی در حال مذاکره هستند.

روز گذشته صلاح‌الدین ربانی ، محی‌الدین مهدی ، ستار مراد و واقف حکیمی به نمایند‌گی از حزب جمعیت اسلامی افغانستان و حنیف اتمر ، معصوم ستانکزی و عبدالسلام رحیمی به نمایند‌گی از حکومت در این مذاکرات حضور داشتند.

 1. عمران امانی :

  زنده باد

 2. Seyd Hoosine Nasrat :

  نوش جانش

 3. ﺫﺑﻴﻊ اﻟﻠﻪ ﺣﻴﺪﺭﻱ :

  ﺷﻴﺮاﺳﺖ

 4. ذبیح الله امیری :

  زنده باد

 5. علی رجبی :

  موفق باشی عزيز

 6. رحمت الله نظری :

  زنده باد

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار