افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 11 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

تماس تلیفونی حامد کرزی با فرانسوا اولاند!

حامد کرزی بعد از ظهر امروز طی یک تماس تیلفونی با فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه، تاثرات خود را بخاطر کشته شدن چهار تن از سربازان آن کشور و زخمی شدن پنج تن دیگر آنها در ولایت کاپیسا، ابراز داشت.

در این تماس تیلفونی رئیس جمهور کشور گفت که امروز در دیدارش با وزیر دفاع فرانسه نیز در مورد وقوع حادثه ناگوار کشته و زخمی شدن سربازان فرانسوی در ولایت کاپیسا، صحبت کرد.

حامد کرزی گفت که افغانستان نیز مانند فرانسه می خواهد انتقال مسئولیت های امنیتی در ولایت کاپیسا هر چه زودتر انجام شود و در دیدارش با وزیر دفاع فرانسه، به وزرای دفاع و داخله کشور، وظیفه سپرده است تا در زمینه عملی نمودن فیصله حکومت فرانسه در رابطه به خروج نیروهای آن کشور، به تمام معنی همکار بوده و اقدامات لازم را انجام دهند.

رئیس جمهور کشور از پروژه های بازسازی فرانسه در افغانستان و تداوم همکاری های آن کشور، ابراز امتنان کرد.

به همین گونه حامد کرزی در این تماس تیلفونی سفر اخیر فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه را به افغانستان در گسترش روابط میان دو کشور موثر خواند.

رئیس جمهور با اشاره به معاهده همکاری های ستراتیژیک که میان دو کشور به امضا رسید گفت: “شورای ملی افغانستان بزودی این معاهده را مورد بحث قرار خواهد داد و از اینکه معاهده متذکره به منفعت افغانستان می باشد، من یقین دارم که مورد تصویب شورای ملی قرار می گیرد.”

در اخیر رئیس جمهور فرانسه از تماس تیلفونی رئیس جمهور کشور و ابراز همدردی وی اظهار سپاس نموده، بر ادامه همکاری ها میان افغانستان و فرانسه تاکید کرد.

 

 

 

 

 

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار