افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 1 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

تلفات و خسارات ناشی از سیلاب تازه در شمال کشور…

مقام های محلی در ولایت تخار صبح امروز (جمعه) از سرازیر شدن سیلاب در ولسوالی هزار سموچ این ولایت خبر داده اند.
مصطفی رسولی سخنگوی والی تخار به خبرگزاری بخدی گفت: “بامداد امروز در قریه هزار سموچ ولسوالی هزار سموچ سیلاب جاری شد که بر اثر آن یک تن جان خود را از دست داده و سه نفر دیگر نیز زخمی شده اند.”

به گفته او، یک دختر جوان نیز بر اثر تشعشات رعد و برق (الماسک) در این ولسوالی جان خود را از دست داده است.
سخنگوی والی تخار افزود که 150 رأس مواشی در ولسوالی هزار سموچ این ولایت، در پی جاری شدن سیلاب تازه، تلف شده و بیش از ده منزل مسکونی نیز تخریب شده است.
سیلاب در بغلان

مقام های محلی در ولایت بغلان می گویند که شب گذشته در پی جاری شدن سیلاب در ولسوالی های خنجان، بنو اندرآب و شهر پلخمری مرکز این ولایت، خساراتی به باشندگان محل وارد شده است.
محمد نصیر کوهزاد رئیس اداره مبارزه با حوادث طبیعی ولایت بغلان به خبرگزاری بخدی گفت: “بر اثر جاری شدن سیلاب در قریه  موسوم به “قرسای” شهر پلخمری بیش از 50 رأس مواشی تلف شده و بیش از ده منزل مسکونی نیز قسماً تخریب شده است.”
او می گوید که جاری شدن سیلاب در ولسوالی های خنجان و بنواندراب بغلان نیز، بیش از 60 خانواده را در معرض خطر قرار داده است.
در جریان یک ماه اخیر، جاری شدن سیلاب در شماری از ولایت های شمال و شمال شرقی کشور، بیش از 45 نفر جان خود را از دست داده و ده ها منزل مسکونی نیز تخریب شده است.
آسیب دیدگان این سیلاب ها می گویند که دولت و نهادهای بین المللی در زمینه رسیدگی به مشکلات آنان توجه لازم نکرده و وضعیت بی جا شدگان نگران کننده است.

بخدی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار