افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 16 آگوست , 2015 لینک کوتاه خبر :

تلفات سنگین مخالفان مسلح دولت در جریان عملیات نظامی در فاریاب

جنرال دوستم گفت که 34 قریه ولسوالی قیصار از وجود مخالفین پاکسازی شده و هنوز هم عملیات جهت سرکوب مخالفین مسلح در این ولسوالی دوام دارد.

 

جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول رئیس جمهور افغانستان از وارد شدن تلفات سنگین به مخالفین مسلح دولت در جریان عملیات تصفیوی الماس خبر می دهد.

 

عملیات نظامی جهت سرکوب مخالفین مسلح دولت به رهبری جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری کشور چند روز پیش در ولسوالی های قیصار و المار ولایت فاریاب آغاز شد که تا اکنون در اثر این عملیات ده ها تن از مخالفین مسلح دولت کشته و بیش از 10 تن دیگر اسیر شده اند.

 

جنرال دوستم می گوید که در جریان عملیات الماس در ولسوالی قیصار دست کم 24 مخالف مسلح دولت کشته شده و 12 تن دیگر دستگیر شده اند.

 

جنرال دوستم افزود که 34 قریه ولسوالی قیصار از وجود مخالفین پاکسازی شده و هنوز هم عملیات جهت سرکوب مخالفین مسلح در این ولسوالی دوام دارد:

 

” در جریان عملیات الماس در ولسوالی قیصار ولایت فاریاب 24 مخالف مسلح کشته شده و 12 تن دیگر اسیر هستند که در میان دستگیر شده گان دو فرد ازبیکساتی و اتباع پاکستان نیز موجود اند.”

 

در این عملیات ضمن اشتراک نیروهای مختلف امنیتی افغان در فاریاب، قطعه خاص جنرال دوستم و ملیشه های محلی تحت نام ( خیزش های مردمی) نیز شرکت دارند.

 

منطقه شاخ که یکی از بزرگ ترین مراکز خرید و فروش اسلحه، مواد مخدر و تربیه تروریستان در شمال کشور به حساب می رفت، اکنون توسط نیروهای امنیتی افغان تصرف شده و این نیروها جهت جلوگیری از نفوذ دوباره مخالفین در این منطقه مستقر شده اند.

 

نقیب الله فایق نماینده مردم فاریاب در پارلمان نیز در این عملیات اشتراک دارد و تصرف منطقه شاخ را توسط نیروهای امنیتی افغان دست آورد بزرگ نیروهای امنیتی افغان طی چهار سال اخیر می داند:

 

” یکی از مراکز بزرگ مخالفین مسلح دولت بود که از آنجا، آنان قاچاق می کردند، اسلحه می فروختند و تروریست تربیه می کردند. اما اکنون توسط نیروهای امنیتی افغان تصرف شده است.”

 

مردم در منطقه شاخ ولسوالی قیصار از حضور دوباره نیروهای امنیتی خرسند به نظر می رسند، اما شکایت می کنند که نیروهای محلی غیر مسوول سبب آزار و اذیت آنان شده است.

 

این منطقه از مدت چهار سال بدینسو در دست مخالفین مسلح دولت بود، اما اکنون نیروهای دولتی در آنجا مستقر شده اند و کنترول امنیت ساحات مربوط به این منطقه را در دست دارند.

 

عملیات الماس بعد از ختم عملیات “شمشیر 7” به رهبری جنرال دوستم جهت پاکسازی این مناطق از وجود مخالفین چند روز پیش راه اندازی شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار