افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 21 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

بازبس گیری زمین های غصب شده توسط زورمندان در ننگرهار

مقام‌های محلی ننگرهار می‌گویند که این پیکار تاهنگام پس گیری تمامی زمین‌های دولتی در شهر جلال آباد و نیز ولسوالی‌های این ولایت ادامه خواهد داشت. این پیکار روز گذشته با ویران کردن ساختمان‌ها از زمین‌های دولتی در ولسوالی بهسود ننگرهار آغاز شد.

 

در ولسوالی بهسود ولایت ننگرهار صدها جریب زمین از سوی زورمندان غصب شده و آنان بر این زمین‌ها ساختمان و شهرک‌های غیرقانونی ساخته‌اند. اکنون مقام‌های محلی ننگرهار با ویران کردن این ساختمان‌ها می‌خواهند که زمین‌های غصب شده را پس بگیرند.

 

محمد حنیف گردیوال معاون والی ننگرهار اظهارداشت: “ما از امروز تصمیم داریم تا تمامی زمین‌های غصب شده را در ننگرهار دوباره بگیریم و هر زورمندی که در کار ما دخالت می‌کند را به پنجه قانون می‌سپاریم.”

 

ولسوال بهسود می‌گوید که تمامی زمین‌های غصب شده را زورمندان غصب کرده‌اند.

 

اسرارالله قاضی زاده ولسوالی بهسود ولایت ننگرهار افزود: “در غصب زمین در این ولسوالی از فرد عادی تا زورمند دست دارد و ما بارها برای آنان گفته بودیم که زمین‌های دولتی و غیردولتی را غصب نکنند.”

 

اما شورای ولایتی ننگرهار این کار را نمایشی می‌داند و می‌گوید که غاصبان زمین از سوی حکومت حمایت می‌شوند.

 

عبیدالله شینواری عضو شورای ولایتی ننگرهار معتقد است: “ما این کار مقام‌های محلی ننگرهار را نمایشی می‌دانیم؛ آنان باید تصمیم قاطع برای پس گیری زمین‌های دولتی داشته باشند و تا هنگامی که غاصبان زمین به پنجه قانون سپرده نشوند این کار نتیجه نخواهند داشت.”

 

شورای ولایتی ننگرهار از نهادهای مسئول می‌خواهد که برنامه‌ای را برای نگهداری این زمین‌ها روی دست بگیرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار