افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 9 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

تلاش قزاقستان برای تامین امنیت افغانستان

نورسلطان نظربایف

به گزارش افغان تلکس به نقل از ای.اف.ای، رییس جمهور قزاقستان در ماه جاری عیسوی به منظور گفت‌وگوی با ترمپ درباره استراتیژی واشینگتن در افغانستان سفر خواهد کرد.
رییس جمهور قزاقستان در ماه جاری عیسوی به واشینگتن سفر خواهد کرد و در دیدار با دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا درباره استراتیژی این کشور در افغانستان گفت‌وگو می‌کند.

به نقل از ای.اف.ای ، نورسلطان نظربایف رییس جمهور قزاقستان قرار است که در ماه جاری عیسوی در سفر به واشینگتن با دونالد ترمپ دیدار کند تا درباره استراتیژی واشینگتن در افغانستان و وضعیت امنیتی کشورمان گفت‌وگو کند.

ارلان کارین رییس شورای روابط بین‌الملل قزاقستان اظهار داشت قزاقستان در این دیدار دیدگاه کشورهای آسیای مرکزی درباره وضعیت افغانستان را برای ترمپ تشریح خواهد کرد.

شورای امنیت سازمان ملل در 19 جَنیوری نشستی را در سطح وزیران برای بررسی تقویت روابط افغانستان و کشورهای آسیای مرکزی برگزار می‌کند که ریاست آن را غیرت عبدالرحمانف وزیر خارجه قزاقستان به عهده خواهد داشت.

به گفته کارین، قزاقستان من‌حیث بازیگر منطقوی و رییس دوره‌ای کمیته شورای امنیت در امور افغانستان و طالبان می‌تواند در زمینه برقراری صلح در کشور نقش مهمی ایفا کند.

این در حالی است که روسیه و کشورهای آسیای مرکزی بارها نگرانی خود را از گسترش ناامنی از افغانستان ابراز کرده‌اند و چندی پیش نیز وزارت دفاع روسیه از انتقال و استقرار چندین دستگاه تانک، ده‌ها فروند چرخبال، و چند سامانه دفاع ضدهوایی و تجهیزات نظامی دیگر به تاجکستان خبر داد.

روسیه هدف انتقال این تجهیزات را بالا بردن توان اردوی تاجکستان برای حفاظت سرحدات جنوبی خود با افغانستان عنوان کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار