افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 30 می , 2012 لینک کوتاه خبر :

تلاش علمای بدخشان برای مبارزه با مواد مخدر

علمای بدخشان در همایشی به حرام بودن مواد مخدر در این ولایت تأکید کردند.
در حالی که در بدخشان ده ها هکتار زمین کوکنار کشت شده است، ده ها عالم دین در هماهنگی با شورای علمای این ولایت و ریاست مبارزه با مواد مخدر بدخشان، در همایشی به حرام بودن مخدرات فتوا دادند.
انجینرمحمد قائید رییس ادارۀ مبارزه با مواد مخدر بدخشان گفت که این تصمیم علما می تواند در آگاهی بخشی به مردم کمک کند.
او نقش علما را در مبارزه با کوکنار مؤثر خواند و گفت: «من متیقن هستم که علما شخصیت های نفوذی هستند در جامعه و آنچه را که این ها بگویند تأثیرات بسیار خوبی در جامعه دارد.»
مفتی حفیظ الرحمن نقی رییس شورای علمای بدخشان از علمای این ولایت خواست به مبارزه خود علیه مخدرات به صورت مداوم ادامه بدهند تا بدخشان را روزی از شر مخدرات که امروز زنده گی هزاران باشنده این ولایت را برهم زده است، خلاص کنند.
موصوف خطاب به علما گفت همین گونه یی که بر ضد مواد مخدر فتوا صادر می کنند، باید در برابر سایر موارد ضد اخلاقی نیز با جدیت مبارزه کنند.
سناتور سعدالله ابوامان رییس شورای عالی صلح بدخشان و از اشتراک کنندگان این همایش از علما خواست که در پهلوی فتوای حرام بودن مخدرات، برای نابودی مواد مخدر و اضرار آن در جامعه تلاش کنند.
همچنان علما در این همایش حکومت افغانستان را به انتقاد گرفتند که گویا به علما توجه ندارد و در ساختن مدارس دینی بی توجه است.
از سوی دیگر این علما از اجرای عملیات شبانه در بدخشان و گرفتاری برخی از افراد به اتهام پیوند داشتن با فعالیت های تروریستی انتقاد کردند و گفتند که نیروهای خارجی هرکسی را به هر بهانه یی می گیرند و به زندان می اندازند.
مسؤولان ریاست مبارزه با مواد مخدر بدخشان می گویند سهمگیری فعال علما در کار مبارزه با مواد مخدر می تواند به آن ها کمک کند تا بدخشان را از کشت و استفاده مخدرات پاک کنند.

باستان

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار