افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 26 ژانویه , 2012 لینک کوتاه خبر :

تلاش برای عادی سازی روابط کابل-اسلام آباد

اسلام آباد می کوشد تا روابطش را با کابل بهبود بخشد.

مقامات بلند پایه حکومت پاکستان در نشستی تصمیم گرفتند تا در موضوعات مهم منطقه ای با حکومت افغانستان نیز مشورت گردد.در این نشست تأکید شده است تا برای بهبود روابط کابل و اسلام آباد حنا ربانی، وزیر امور خارجه پاکستان به کابل بیاید.

نخست وزیر پاکستان در نشستی با رؤسای ارتش و استخبارات نظامی و وزیر امور خارجه پاکستان اوضاع امنیتی منطقه به ویژه افغانستان و نیز روند صلح افغانستان را با مخالفان مسلح دولت به بحث گرفتند.

در این نشست تأکید شده است تا در رواط کابل و اسلام آباد بهبود به میان آید و در مسائل مهم منطقه ای با حکومت افغانستان نیز مشورت گردد.

در بخشی از اعلامیه این نشست آمده است: روابط پاکستان و افغانستان پس از قتل برهان الدین ربانی، ضربه سختی دیده است. حکومت افغانستان، آی اس آی را در پیوند با این رویداد متهم می داند، اما این یک ادعای نادرست است. برای عادی ساختن این روابط نخست حنا ربانی، وزیر خارجه پاکستان به کابل خواهد رفت تا زمینه را برای دیدار یوسف رضا گیلانی فراسم بسازد.

با این همه وزارت امور خارجه افغانستان می گوید که با این سفر خانم ربانی به کابل توفق شده است تا درباره بهبود روابط هر دو کشور بحث و گفتگو شود.

پیش از این کارنامه های پاکستان در پیکار با هراس افکنی همواره با انتقاد سخت حکومت افغانستان و جامعه جهانی روبرو بوده است، اما به دنبال کشته شدن برهان الدین ربانی روابط کابل و اسلام آباد بیشتر به تیرگی گرایید؛ تیرگی که تا هنوز هم ادامه دارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار