افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 7 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

تلاش ارگ برای انتقال داعش به بلخ

عطا محمد نور

والی بلخ در جمع هوادارانش اعلام کرد: ارگ در تلاش است تا داعش را به بلخ انتقال دهد!
عطامحمد نور رییس اجراییه حزب جمعیت اسلامی اظهار داشت: ارگ ریاست جمهوری تلاش می‌کند تا با انتقال داعش به ولایت بلخ این گروه تروریستی را از شمال، شرق و شمال غرب به یکدیگر وصل کند.

وی در ادامه تصریح کرد: تا زمانی که زنده باشد به آنها اجازه نخواهد داد که ریاست جمهوری این پلان را در شمال کشور اجرایی کند.

عطامحمد نور بار دیگر تاکید کرد برکناری وی به برکناری رهبران حکومت وحدت ملی بستگی دارد.

والی بلخ اظهار داشت: حکومت وحدت ملی قصد برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای وُلسوالی‌ها را ندارد. آنها به بهانه ناامنی تلاش می‌کنند حتی انتخابات ریاست جمهوری را نیز با تاخیر برگزار کنند.

وی با اشاره به تقاعد اجباری 164 جنرال ارشد نیروهای امنیتی افغان گفت حکومت وحدت ملی با این کار زمینه وطن فروشی را مساعد می‌کنند.

عطامحمد نور تاکید کرد حزب جمعیت اسلامی در 16 سال گذشته همواره انعطاف از خود نشان داده است. نیروهای خارجی و حکومت نباید این انعطاف پذیری را به دلیل ضعف بدانند بلکه این نشان دهنده نهایت حس وطن دوستی است.

والی بلخ افزود: اما صبر ما به انتها رسیده و کارد به استخوان رسیده است. اجازه نمی‌دهیم زحمت را مردم متحمل شوند و تاج گذاری را بقیه انجام دهند. پاهای آنها را خواهیم شکست.

اختلافات بین ارگ ریاست جمهوری و عطامحمد نور در حالی ادامه دارد که ارگ سفید با صدور اعلامیه ای پیش از این هشدار داده بود که دو طرف هرچه سریعتر این اختلافات را به پایان برسانند.

سفارت امریکا و مقامات این کشور تلاش کرده است تا عطامحمد نور را تشویق به کناره گیری از ولایت بلخ کند اما او همواره تاکید کرده است که نیروهای خارجی اجازه مداخله در امور داخلی کشور را ندارند.

  1. Mohammad Gul Amini :

    جای تاسف این است که جناب شان درزمان اقتدارخود درین چند سال چرا چنین انتقاد که امروز بالای دولت دارند انرا بازگو نکرده اند معلوم میشود که ایشان بخاطربدست اوردن قدرت وپول ها که درتدارکات قراردارد چنین سروصدا را براه انداخته است

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار