افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 28 مارس , 2015 لینک کوتاه خبر :

تقرر و انفکاک در وزارت تحصیلات عالی؛ اصولی یاقوم گرایانه؟

در خبری خواندم، حمیدالله خان امین، رییس معزول و متقاعد دانشگاه کابل، در حالیکه ۷۴ سال عمر دارد و دوره طولانی کاری ایشان در دانشگاه کابل، به استناد گزارش ها و شکایات متعدد، دوران فرصت سوزی و بی بند و باری بوده است؛ دوباره توسط اشرف غنی، به عنوان ریس موسسات عالی خصوصی، انتصاب شده است.

 

معلوم نیست، چرا دانشگاه ها، چه خصوصی و چه دولتی، اینهمه از سوی دولت وحدت ملی، دست کم گرفته می شود و تقرر و انفکاک در ساحه آموزش عالی، اینهمه با کم دقتی و بی مهری، صورت می پذیرد!

 

آیا همین حمیدالله خان، چند ماه قبل بدنبال، یک سری اعتصاب ها و نا آرامی های دانشگاهی، توسط وزیر تحصیلات عالی وقت (پوهاند عبید) معزول و باز نشسته نشد؟

 

وقتی اهالی فرهنگ و دانش در می یابند، برای وزارت تحصیلات عالی، از سوی جناب اشرف غنی، وزیری نامزد شده بود که هفته ها، زندگینامه، شرح حال و کارنامه فرهنگی موصوف، در پرده ابهام بود؛ بعدها معلوم شد که این نامزد وزیر، یعنی خانم خاطره افغان، در رشته اداره عامه، فوق لیسانس دارد؛ اما هرگز سابقه تدریس در جایی نداشته است، دچار حیرت و حسرت می شوند!

آیا جناب رییس جمهور، برای انتخاب خاطره افغان تحت فشار بوده است؟

 

آیا تا این حد قحط الرجال است که پوهاند حمیدالله امین که مشتهر به بی کفایتی است و سن وی از تقاعد گذشته است، دوباره به ریاست، فراخوانده شود؟

 

طبیبی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار