افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 9 اکتبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

تفویض مدال عالی دولتی غازی میرمسجدی خان به رئیس ادارۀ تدارکات ملی

ارگ

 

محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، شام روز گذشته به‌منظور تقدیر از کارکردهای ارزندۀ رئیس و اعضای ادارۀ تدارکات ملی، به یما یاری رئیس این اداره مدال غازی میرمسجدی خان و به کارمندان ادارۀ تدارکات ملی تقدیرنامه تفویض کرد.

 

در این مراسم که در ارگ برگزار گردید، رئیس‌جمهور گفت: پیام من به همه ادارات، مسوولین و کارمندان این است که امور کاری شانرا با موثریت و شفافیت به‌پیش ببرند و این افراد برای افغانستان افتخار هستند.

 

رئیس‌جمهور کشور با اشاره به کارکردهای ارزندۀ رئیس و اعضای ادارۀ تدارکات ملی گفت، آنان توانستند که طی ۱۸ ماه، یک ادارۀ موفق را در افغانستان ایجاد کنند، ادارۀ که براساس ارزیابی وزارت مالیه استرالیا، در سطح کشور نمونه اعلام گردید.

 

رئیس‌جمهور غنی گفت، موثریت و شفافیت ادارۀ تدارکات ملی، این خواست مردم را تقویت می‌کند که نهادها با ارائۀ خدمات موثر و ارزنده، اصلاح و تقویت می‌گردند.

 

رئیس‌جمهور کشور ایجاد روحیۀ همکاری را در ادارۀ تدارکات ملی مثبت دانسته گفت، شماری از ادارات با وجود آنکه دارای ظرفیت‌های بالای می‌باشند، نتوانسته‌اند زمینۀ هماهنگی را ایجاد کنند، اما ادارۀ تدارکات ملی در ایجاد هماهنگی موفق بوده‌است.

 

رئیس‌جمهور گفت، مسوولین و کارمندان ادارۀ تدارکات ملی در امور کاری خود نه تنها که احساس خستگی نکرده‌اند، بلکه به هیچ نوع فشار نیز تسلیم نشده‌اند. او افزود که آنان تعهد به خدا ج، قانون اساسی و قوانین تدارکات ملی دارند.

 

همچنان محمداشرف غنی از محمدسرور دانش معاون دوم ریاست‌جمهوری، داکتر عبدالله عبدالله رئیس‌اجرائیه، وزرای مالیه، اقتصاد و عدلیه، داکتر محمدهمایون قیومی مشاور ‌ارشد رئیس‌جمهور در امور زیربنایی، اعضای شورای ملی، کابینه و ادارۀ سیستیکا که در جلسات هفته‌وار کمیسیون تدارکات ملی اشتراک فعال دارند، قدردانی کرد.

 

رئیس‌جمهور گفت، در امور تدارکاتی وزارت دفاع ملی تغییرات قابل ملاحظۀ رونما گردیده‌است، و شماری از رشوه گیرنده‌گان وزارت امور داخله نیز بازداشت شدند که این روند همچنان ادامه خواهد داشت. او اضافه کرد که دزدی کردن نان نیروهای امنیتی و دفاعی نه تنها جرم، بلکه گناه نیز می‌باشد و با مرتکبین آن برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

 

سپس، یما یاری رئیس ادارۀ تدارکات ملی از رئیس‌جمهور کشور که با اعطای مدال و تقدیرنامه‌ها، از کارکردهای وی و همکارانش ستایش به عمل آروده‌است، تشکری کرد. او افزود که برای آوردن اصلاحات و مبارزه با فساداداری از طریق نظام تدارکات، به‌ برآورده‌شدن دیدگاه حکومت وحدت ملی نزدیک خواهیم شد و خواست‌های مردم در این زمینه نیز برآورده می‌گردد.

 

یاری خطاب به رئیس‌جمهور گفت: ما از شما آموختیم که داشتن ارادۀ قوی دروازه‌های بسته را به‌سوی یک آینده روشن و مترقی می‌گشاید و چانس موفقیت را نیز افزایش می‌دهد. او علاوه کرد که ادارۀ تدارکات ملی در حقیقت تحقق دیدگاهی است که شما برای آوردن اصلاحات بنیادی در نظام مالی و اداری و از بین بردن فساد اداری مطرح کردید.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار