افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 4 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

تفنگ هایتان را به سمت مردم نشانه نگیرید!

رحمت‌الله نبیل

هدف تفنگ نیروهای امنیتی و دفاعى ما باید تروریست‌ها باشد نه کسانی‌ که درد دیده‌ و داغ دیده‌اند.

رحمت‌الله نبیل در واکنش به ناامنی‌های چند روز اخیر کابل در صفحه رسمی فیسبوک خود نوشت: من خودم در ارگان‌های امنیتی کار کرده‌ام اما برخورد نیروهای امنیتی و دفاعی در برابر معترضان داغ‌دیده را کاملا نادرست و غیراخلاقی می‌دانم و از حکومت و مسئولان هر سه نهاد امنیتی می‌خواهم هر چه زودتر عاملان را تشخیص و به ارگان‌های قضایی و عدلی معرفی کنند.

وی افزود: هدف تفنگ نیروهای امنیتی و دفاعى ما باید تروریست‌ها باشد نه کسانی‌ که درد دیده‌ و داغ دیده‌اند.

رییس سابق امنیت ملی در ارتباط با آشفتگی امنیتی افغانستان و خاصتاً ناامنی‌های اخیر کابل خطاب به اشرف غنی و عبدالله عبدالله  تاکید کرد: باز هم می‌گویم از وضعیت بد امنیتى در کشور استفاده ابزاری در مسیر پلان و تطبیق برنامه‌هاى تیمى، سمتی و تبارى‌تان و یا هم سرکوب صداى عدالت‌خواهى مردم نکنید.

نبیل ادامه داد: حرف من با رهبران حکومت این است که از توطیه‌ها و معامله‌گری‌هاى درونى و بیرونى بگذرید، بیشتر از این با برنامه‌هاى گنگ و مبهم‌تان دولت و نظامی را که به قیمت خون ملیون‌ها انسان به دست آمده است را به باد فنا ندهید، با عملکردهای ناسنجیده‌ سیاسی، ناعادلانه و انحصار طلبانه‌ خود جامعه را متلاشى و به پرتگاه نکشانید.

وی تصریح کرد: اگر با مردم صادق هستید، عملاً ثابت کنید که رییس جمهور و رییس اجراییه تمام مردم افغانستان هستید، نه از قوم، تبار، منطقه و گروه خاص. به صراحت می‌خواهم بگویم؛ تا دیر نشده به خود بیایید و با سبُک سری و سطحی نگری مردم را بیش از این به ستوه نیاورید.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار