افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 22 آگوست , 2016 لینک کوتاه خبر :

تفاهم نامه مبارزه مشترک علیه مواد مخدرامضاء شد

تفاهم نامه

 

روز گذشته وزارت های احیأ و انکشاف دهات، مبارزه علیه مواد مخدر و اطلاعات و فرهنگ ؛ تفاهم نامه مبارزه مشترک علیه مواد مخدر را در تالار رسانه های حکومت امضا کردند.

 

بر مبنای این تفاهم نامه وزارت های متذکره در هماهنگی و شامل سازی اهداف و نحوه مبارزه بر ضد مواد مخدر ؛ برنامه های را در کشور عملی خواهند نمود که در اصول و اهداف اساسی جمهوری اسلامی افغانستان از آن تذکار به عمل آمده است.

 

سلامت «عظیمی» وزیر مبارزه علیه مواد مخدر علاوه بر توضیح محتوای تفاهم نامه ؛ از ادامه کار مشترک بخاطر مبارزه علیه مواد مخدر با وزارت های احیأ و انکشاف دهات، اطلاعات و فرهنگ، زراعت و مالداری، صحت عامه، امور زنان، معارف و سرحدات و اقوام و قبایل خبر داد.

 

محترم نصیر احمد «درانی» وزیر احیأ و انکشاف دهات ؛ ضمن توضیح نقش شورا های انکشافی قریه و ولسوالی، مساجد و پروژه های انکشافی در جهت کاهش کشت کوکنار، از پروژه های مشترک انکشاف دهات و کار.دی.اف و دیگر پروژه های زراعتی و تقویت کننده زراعت یاد آور شده ؛ همکاری های بیشتر وزارت های حج و اوقاف و معارف را جلب نمود.

 

وزیر احیأ و انکشاف دهات در قسمتی از سخنانش گفت:« هر پروژه انکشافی که در دهات راه اندازی و عملی می گردد، به نحوی در زنده گی روستائیان اثر گذار بوده ، وقتی دهقان روستایی به معیشت و آسایش دسترسی پیدا نموده ، از تسهیلات بیشتر بهره مند می شود ؛ بدون شک؛ کشت خشخاش کاهش می یابد. یا هم زمانی که پروژه بدیل معیشت تطبیق می گردد ؛ واضحاً که برنامه مخدر زدایی عملی گردیده است.»

 

محترم درانی ابراز آماده گی نمود که در راستای جلوگیری از کشت کوکنار اقدام عملی نموده ، در جهت مبارزه علیه این دشمن مشترک مردم افغانستان، با وزارت های مسوول و شامل تفاهم نامه ؛ با هم نظری و هماهنگی؛ توجه بیشتر معطوف می نماید.

 

تفاهم نامه را سلامت «عظیمی» وزیر مبارزه علیه مواد مخدر، نصیر احمد «درانی» وزیر احیأ و انکشاف دهات و کمال «سادات» معین جوانان و سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ امضا نمود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار