افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, اقتصادی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 11 سپتامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

تفاهمنامه کارعملی روی برنامه سیستم معلوماتی بازارکار امضا شد!

%d8%a7%da%a9%d9%84%db%8c%d9%84-%d8%ad%da%a9%db%8c%d9%85%db%8c2

 

روز گذشته اکلیل حکیمی، تفاهمنامه کار عملی روی برنامه سیستم معلوماتی بازار کاررا با خانم نسرین اوریاخیل امضا نمود…

 

وزیر مالیه گفت: با تطبیق این سیستم بیروکراسی موجود در بازار کار از بین  خواهد رفت، تمام نهاد های پالیسی ساز آمار دقیق و موثق کدر ها و افراد مسلکی ارایه خواهند نمود و از سوی دیگر سهولت بزرگ برای متقاضیان کار ایجاد خواهد کرد. بر علاوه با تطبیق این سیستم یک پروتال مشخص آسان وظیفه برای ادارات دولتی و خصوصی ایجاد میگردد.

 

وزیر کار و امور اجتماعی گفت: این  سیستم میتواند بیروکراسی و فساد را کاهش دهد، با ارائه خدمات بهتر رضایت مردم را حاصل نماید و از سرگردانی های بیجا جلوگیری نماید.

 

ایجاد سیستم بازار کار یکی از اهداف اساسی آسان خدمت میباشد که با تطبیق ان جواز کار اتباع داخلی و خارجی ثبت و توزیع میگردد. این سیستم وزارت کار و امور اجتماعی را قادر خواهد ساخت تا از ورود منابع بشری خارجی غیر ضروری جلوگیری نماید.

 

ایجاد چنین سیستم از یک طرف افراد را که در جستجوی وظیفه هستند قادر میسازد تا معلومات خود را در پورتال مشخص”آسان وظیفه” ثبت کنند و از سوی دیگر نهاد های دولتی و خصوصی (کارفرمایان و فراهم کننده گان آموزش) را قادر میسازد تا در سراسر کشور و بیرون از مرز به معلومات نیروی بشری و سایر معلومات بازار کار دسترسی داشته باشند. همچنان، با ایجاد این سیستم تمام ادارات را قادر میسازد تا از مرجع واحد وظایف را به اعلان بگذارند و در بخشهای مشخص لست افراد شایسته را از طریق مراکز خدمات کاریابی وزارت کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین یا بشکل آنلاین دریافت نمایند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار