افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 6 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

تفاهمنامه همکاری‌های اکادمیک امضا شد

 

بگفته وزیر تحصیلات عالی کشور، به منظور توسعه و گسترش همکاری های علمی میان وزارت های امور داخله و تحصیلات عالی، تفاهم نامه همکاری‌های علمی و اکادمیک بین آنها به امضا رسید.

در نشستی که به همین مناسبت در وزارت امور داخله برگزار شده بود، استر پاسوال تاج محمد جاهد وزیر‌امورداخله، به ‌اهمیت تحصیلات عالی نیروهای پولیس ملی اشاره نموده گفت که با امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی واکادمیک میان وزارت های امور داخله و تحصیلات‌عالی، زمینه فراگیری تحصیلات‌عالی به منسوبین پولیس ملی بیشتر از پیش فراهم گردیده و این امر در جهت تقویت و انکشاف پولیس ملی، از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.

 

وزیر امور داخله کشور، تعلیمات مسلکی و بلند بردن سطح تحصیلی و علمی منسوبین پولیس ملی را یکی از اولویت‌های کاری رهبری این وزارت عنوان نموده تصریح کرد که بلند بردن ظرفیت‌های علمی نیروهای پولیس ملی در جهت تامین امنیت، تنفیذ قانون و رعایت حقوق بشری شهروندان کشور مهم و ارزنده می باشد که رهبری وزارت امور داخله در این راستا اقدامات عملی را روی دست دارد.

 

همچنان، فریده مومند وزیر تحصیلات عالی کشور، ضمن قدردانی از کارد نیروهای امنیتی به ویژه پولیس ملی در جهت تامین امنیت شهروندان کشور، ابراز قدردانی نموده گفت که وزارت تحصیلات عالی به پاس خدمات این نیروها، زمینه تحصیلات عالی را در نهاد های دولتی و خصوصی فراهم می نماید.

 

وزیر تحصیلات عالی کشور، افزود که تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی و اکادمیک به منظور توسعه و گسترش همکاری های علمی میان وزارت های امور داخله و تحصیلات عالی، انجام شده که در این زمینه وزارت تحصیلات عالی بدون سکتگی اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار