افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 22 فوریه , 2016 لینک کوتاه خبر :

تغییرات در تشکیل هیئت رهبری شورای عالی صلح

ریاست اجرائیه و مقامات شورای عالی صلح افغانستان تایید کردند که در تشکیل هیئت رهبری این شورا تغییرات به میان آمده است.

مقامات افغان تائید می کنند که پیر سید احمد گیلانی رهبر پیشین جهادی به حیث رئیس شورای عالی صلح افغانستان و شش تن دیگر به صفت معاونین وی تعیین شده اند.

محمد کریم خلیلی معاون رئیس جمهور پیشین، حبیبه سرابی، عطاالله سلیم، مولوی خبیر، حاجی دین محمد و مولوی خدام به حیث معاونین وی تعیین گردیده اند.

جاوید فیصل معاون سخنگوی ریاست اجرائیه عصر روز گذشته گفت که محمد ایوب رفیقی به صفت رئیس دارالانشا و فاروق بشر و فرهاد الله فرهاد به حیث معاونین ریاست دارالانشای شورای عالی صلح موظف شده اند.

از سوی هم سید آقا فاضل سانچاره کی مشارو فرهنگی ریاست اجرائیه در صفحه فیسبوک اش نیز این خبر را تائید کرده و برای رئیس و اعضای هیئت رهبری شورای عالی صلح خواهان موفقیت شده است.

ریاست جمهوری افغانستان تا هنوز در این باره ابراز نظر نکرده است.

در این حال محمد اسماعیل قاسمیار مشاور امور بین المللی شورای عالی صلح افغانستان تائید کرد که آقای گیلانی به حیث رئیس شورای عالی صلح افغانستان تعیین شده است.

اما وی در مورد معاونین وی و رئیس دارالانشا و معاونین وی ابراز نظر نکرد.

دو روز پیش از این عبدالحکیم مجاهد سرپرست شورای عالی صلح افغانستان گفته بود که در مورد تشکیل جدید این شورا مخالفت ها در داخل حکومت موجود بوده و به همین خاطر اعلام تشکیل جدید این شورا به تعویق افتاده است.

در تشکیل هیئت رهبری شورای عالی صلح در حالی این تغییرات به میان آمده است که مقامات حکومتی گفته اند، تا اواخر ماه فبروری تاریخ گفتگوهای رو در رو با طالبان مسلح مشخص خواهد شد.

این در حالیست که قرار است روز سه شنبه مرحله چهارم نشست چهار جانبه میان افغانستان، پاکستان، امریکا و چین راه اندازی شود.

در هیئت رهبری شورای عالی صلح افغانستان در حالی تغییر به میان آمده است که در این اواخر بر کارکرد این شورا انتقاد ها صورت گرفته و حتی برخی از کشور های کمک هایش با این شورا را نیز متوقف ساخته اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار