افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 7 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

تعیین احمد نادر نادری به حیث مشاور ارشد رئیس جمهور

احمد نادر نادری

 

بر اساس فرمان محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، محترم احمد نادر نادری به حیث مشاور ارشد رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در امور روابط عامه و استراتیژیک، در بست خارج رتبه تقرر حاصل نمود.

در فرمان آمده است كه مشاور ارشد رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در امور روابط عامه و استراتیژیک در جلسات کابینه جمهوری اسلامی افغانستان اشتراک، عضو شورای عالی اقتصادی بوده و حین ضرورت در جلسات شورای امنیت ملی اشتراک می نماید.

همچنان در فرمان نگاشته شده است: “مشاور ارشد رئیس جمهوری اسلامی افغانستان موظف است تا پالیسی و خطوط اساسی امور ارتباطات استراتیژیک را تدوین و نهادهای مربوطه را هم آهنگ و تنظیم نماید.”

چندی قبل رئیس جمهوری اسلامی افغانستان آقای نادر نادری را به حیث سفیر افتخارى حمایت از آزادی بیان معرفی کرده بود.

آقای نادر نادری تحصیلات لیسانس‌ اش را در پوهنځی حقوق و علوم سیاسی پوهنتون کابل و تحصیلات عالی خویش را تا مقطع ماستری در رشتۀ روابط بین الملل در دانشگاه جرج واشنگتن به اتمام رسانیده است. وی تحصیلات تخصصی رهبری را در پوهنتون کندی هاروارد ایالات متحده امریکا سپری کرده است.موصوف بر علاوه اینکه در سال ۲۰۰۱ به عنوان نماینده جوانان افغان فعال در مذاکرات صلح سازمان ملل متحد که برای افغانستان در شهر بن آلمان برگزار شد، حضور داشتند، منحیث سخنگوی کمیسیون مستقل لویه جرگه اضطراری و پس از آن به عنوان نماینده منتخب جامعه مدنی در لویه جرگه اضطراری که در سال ۲۰۰۲ رئیس دولت انتقالی را انتخاب کرد، ایفای وظیفه کرده است. از مهمترین وظایف و مسئولیت های ایشان می توان به کمیشنر کمیسیون حقوق بشر در افغانستان اشاره داشت.

از دیگر فعالیت ها و مسئولیت هایی که ایشان داشته اند می توان موارد ذیل را نام برد:

– عضو شورای اجندای جهانی برای دولت های شکننده در مجمع اقتصادی جهان برای سه سال

– مشاوردولت انتقالی لیبیا از سال ۲۰۱۲ برای بیشتر از یک سال

– رئیس ماموریت هیأت مشورتی بین المللی برای حاکمیت قانون و امور عدلی برای لیبیا

– رئیس نهاد واحد تحقیق و ارزیابی افغانستان

– رئیس نهاد موسوم به گروه حقوق بین الملل حقوق بشر

 

از ايشان مقالات زيادى در نشرات معتبر بين المللى به نشر رسيده، جوايز متعدد بين المللى را دريافت و به لسانهاى درى، پشتو، بلوچى و انگليسى تكلم مينمايد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار