افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 29 آگوست , 2015 لینک کوتاه خبر :

تعین افراد در حکومت به اساس لیاقت وشایسته گی صورت نگرفته

نهاد کارزار اروپایی حقوق بشر برای مردم افغانستان افزایش ناامنی، سطح بیکاری، عدم توجه حکومت به کارخانه های تولیدی و افزایش مهاجرت ها را از مشکلات عمده در افغانستان میخواند.

 

نورالحق نسیمی رییس این نهاد روز گذشته در یک نشست خبری درکابل انتقاد کرد که درحکومت وحدت ملی تعین افراد به اساس لیاقت وشایسته گی صورت نگرفته واین مساله سبب ایجاد مشکلات در کشور شده است:

 

” ما شاهد هستیم که درحکومت افغانستان در سطح رهبری و در سطح ولایات پوست های مهم دولتی به اساس شناخت های قومی و سمتی و تنظیمی است نه به اساس شایسته سالاری. ”

 

به گفته مسوولان این نهاد مدنی که مرکز آن در شهر لندن میباشد به هدف دفاع از حقوق مردم افغانستان در سطح ملی وبین المللی ایجاد شده است.

 

مسوولان این نهاد میگویند آنان بخاطر مشوره دهی به مردم مراکز را درکابل وپلخمری ایجاد کرده و فعالیت های مدنی شان را برای بهبود زنده گی مردم ادامه میدهند.

 

این نهاد تاکید دارد که پس از ارزیابی مشکلات در افغانستان پیشنهادات شان را به تاریخ 19 اکتوبر در جلسه پارلمان بریتانیا ارایه کرده وتلاش میکنند تا شایسته سالاری درکشور تامین گردد.

 

این انتقاد ها در حالی صورت میگیرد که رهبران حکومت وحدت ملی پیش ازاین تاکید کرده بودند که با فساد مبارزه کرده و افراد را به اساس لیاقت و شایسته گی درپست های حکومتی تعین میکنند.

 

جاوید فیصل معاون سخنگوی ریاست اجرائیه یکبار دیگر روی این گفته ها تاکید کرده وگفت که مقرری ها درپست های حکومت به اساس لیاقت و شایسته گی صورت گرفته است:

 

” حکومت وحدت ملی از شروع کار تا امروز به تجربه، مسلکی بودن ودانش کافی در عرصه های مختلف توجه کرده هیچ تقرری به اساس قوم، زبان و یا هم رابطه سیاسی صورت نگرفته است. ”

 

از سوی هم رهبران حکومت وحدت ملی تاکید دارند که برای ایجاد حکومت داری خوب و مبارزه با فساد و از میان برداشتن مشکلات مردم تلاش های شان را شدت می بخشند.

 

هرچند مردم تایید میکنند که حکومت وحدت ملی تلاش های را در راستای از میان برداشتن مشکلات در کشور انجام داده است اما به گفته آنان وعده های را که رهبران حکومت وحدت ملی به مردم داده بودند درست عملی نشده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار