افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 27 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

تعمیر جدید پوهنحی زراعت پوهنتون بامیان افتتاح شد!

بامیان

 

بگفته مسوولان وزارت تحصیلات عالی تعمیر تدرسی پوهنحی زراعت پوهنتون بامیان در سه طبقه بطور پخته و اساسی در مساحت یک هزار متر مربع اعمار گردیده که دارای 15 باب صنف درسی 2 باب لابراتوار 15 اتاق اداری و تشناب های عصری از بودجه انکشافی وزارت تحصیلات عالی می باشد.

 

در محفل افتتاح تعمیر یاد شده در حالیکه محمد طاهر زهیر والی بامیان، اعضای شورای ولایتی، تعداد از روسای ادارت مختلف آن ولایت، رئیس و شماری از استادان پوهنتون بامیان شرکت نموده بودند، پوهنوال دوکتور فریده مومند وزیر تحصیلات عالی روی برنامه های انکشافی وزارت تحصیلات عالی در نهاد های تحصیلی کشور صحبت نموده گفت که این وزارت تلاش می نماید تا مشکلات نهادهای تحصیلی کشور را از نگاه کمبود ساختمان های تدریسی مرفوع سازد.

 

موصوف با اشاره به پیشرفت های اخیر پوهنتون بامیان، اعمار تعمیر جدید پوهنحی زراعت را یک نیاز مبرم این پوهنتون خوانده اظهار داشت که برعلاوه اعمار تعمیر جدید تدریسی، سایر مشکلات این پوهنتون را نیز حل خواهد نمود.

 

والی بامیان نیز طی سخنرانی شان از تلاش های وزیر تحصیلات عالی در راستای تقویت تحصیلات عالی کشور قدردانی نموده رسیده گی به خواست های جوانان ولایت بامیان را در جهت ایجاد زمینه های بهتر تحصیل از اولویت های کاری خویش خواند.

 

محفل با افتتاح تعمیر جدید پوهنحی زراعت آن پوهنتون توسط وزیر تحصیلات عالی خاتمه یافت.

 

طبق یک خبر پوهندوی معصومه خاوری به حیث رئیس جدید پوهنتون بامیان توسط وزیر تحصیلات عالی معرفی گردید.

 

وزیر تحصیلات عالی تقرری پوهندوی معصومه خاوری را تبریک گفته اظهار امیدواری نمود تا تحت رهبری موصوف پوهنتون بامیان به پیشرفت های قابل وصفی نایل گردد.

 

همچنان پوهندوی معصومه خاوری با قدردانی از اعتماد وزیر تحصیلات عالی، وعده سپرد تا در راستای رفع مشکلات و پیشرفت پوهنتون بامیان از هیچ نوع سعی و تلاش دریغ نورزد.

قابل یاد آوری است خانم معصومه نخستین خانم در تاریخ تحصیلات عالی کشور است که در بست ریاست یک نهاد تحصیلی دولتی مقرر گردیده است

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار