افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 14 سپتامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

تعلیق کمک های سازمان غذایی جهان به بدخشان

در حالیکه فصل سرد زمستان آمدنی است دبلیو اف پی با سازمان غذایی جهان رسانیدن کمک های غذایی به ولایت بدخشان را معطل ساخته است.

 

وحیدالله امانی سخنگوی این اداره در کابل میگوید، این تصمیم در عکس العمل به حملهء مردان مسلح بر لاری های این سازمان در بدخشان اتخاذ شده است:

 

” در عکس العمل به این حادثه برای فعلاً ما تمام انتقالات مواد غذایی را به حال تعویق در آوردیم تا آیندهء نامعلوم و امر ثانی. فعلاً گفته نمیتوانیم این حالت تاچی وقت ادامه خواهد یافت. ”

 

افراد مسلح ناشناس به روز جمعه در ولسوالی یفتل سفلا بدخشان بر 5 لاری حامل کمک های سازمان غذایی جهان در حالی حمله کردند که این لاری ها بعد از رسانیدن مواد غذایی به نقاط دور دست این ولایت، راهی فیض آباد مرکز بدخشان بودند.

 

دبلیو اف پی میگوید، این افراد مسلح لاری ها را برای یک شب نزد خود نگهداشتند و فردای آنروز، لاری ها را از بین برده ولی راننده گان آنها آزاد ساختند.

 

وحیدالله امانی سخنگوی این سازمان در افغانستان میگوید، این موسسه تنها کمک هایش را به بدخشان متوقف می سازد ولی به نقاط دیگر افغانستان به کمک ها ادامه خواهد داد:

 

” این حادثه فعلاً تاثیرات اش تنها بالای بدخشان بوده است. برای فعلاً فعالیت های سازمان غذایی جهان در ولایات دیگر افغانستان به شکل نورمال به پیش برده میشود. ”

 

معاون سازمان غذایی جهان در افغانستان در یک اعلامیهء منتشر شده، این حادثه را محکوم نموده و تاثر اش را از اینکه رسانیدن به بدخشان متوقف شده، ابراز داشته است.

 

سازمان غذایی جهان و دیگر موسسات کمک رسانی، به آن نقاط بدخشان و دیگر نقاط افغانستان مواد غذایی می رسانند که رسیدن به آنها در زمستان ها مشکل شده و راه ها اغلباً مسدود می شوند.

 

سازمان ملل متحد هفته گذشته در یک گزارش جدید اش گفت، شماری افرادی که با مشکلات مواد غذایی و عدم مصونیت غذایی در افغانستان دست و پنجه نرم میکنند، دو چند شده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار