افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 24 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

تعطیل شدن مدارس در غزنی، بدنبال تهدید طالبان…

،طالبان اخیرا تهدید كرده است كه در اعتراض به تصمیم دولت افغانستان برای ممنوعیت تردد موتورسیكلت های بدون مجوز و پلاك در استان غزنی، مدیران و معلمان باید از حضور در مدارس خوداری كنند و در این صورت مورد حمله قرار خواهند گرفت.

شهرستان های غزنی ، اندر، گیرو، دهك، زنه‌خان، واغظ از جمله مناطقی در استان غزنی هستند كه طالبان مدارس این مناطق را تهدید به حمله كرده است.

طالبان اعلام كرد تا زمانی كه این قانون لغو نشود،بر تهدید خود جدی هستند و به مدارسی كه فعالیت آموزشی داشته باشند ،حمله و به زور تعطیل خواهند شد.

به دنبال این تهدید بسیاری از معلمان ، مدیران و همچنین دانش آموزان بویژه دختران به خاطر ترس از حمله طالبان از ابتدای هفته جاری از حضور در مدارس خودداری كرده اند.

تردد موتورسیكلت های فاقد پلاك و بدون مجوز در برخی استان های جنوبی افغانستان از جمله غزنی كه طالبان در این مناطق حضور زیادی دارند، به وفور مشاهده می شود و به خاطر مسائل امنیتی ،دولت تردد این موتورسیكلت ها را ممنوع كرده است .

‘ امان الله ایمان’ سخنگوی وزارت آموزش و پرورش افغانستان به رسانه ها گفته است كه این تهدید طالبان یك موضوع امنیتی است و به این وزارت خانه ارتباطی ندارد.

وی گفت: امیدواریم این مشكل بزودی با وساطت بزرگان اقوام حل شود.

 

 

 

 

 

 

قطره

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار