افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 24 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

تعریف و تمجیدهای اشرف غنی از استراتیژی جدید امریکا

ریکس تیلرسون

روزگذشته اشرف غنی با وزیر خارجۀ ایالات متحدۀ امریکا دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرائیه، محمدحنیف اتمر مشاور امنیت ملی کشور و عبدالسلام رحیمی رییس عمومی دفتر مقام عالی ریاست جمهوری حضور داشتند، رییس جمهور به وزیر خارجۀ امریکا و هیئت همراه اش خوش آمدید گفت.

رییس جمهور کشور از کمک و همکاری های ایالات متحده امریکا در عرصه های مختلف با افغانستان و نیز از رییس جمهور ترامپ بخاطر اعلام استراتیژی جدید ایالات متحدۀ امریکا در قبال افغانستان و جنوب آسیا، تشکر کرد.

در مقابل، ریکس تیلرسون وزیر خارجۀ ایالات متحدۀ امریکا از فرصت مساعد برای ملاقات با رییس جمهورغنی ابراز تشکر کرد. دو جانب پیرامون مسایل اقتصادی، همکاری های منطقوی، سرمایه گذاری، پروسۀ صلح و مبارزه با تروریزم، بحث و تبادل نظر کردند.

رییس جمهورمحمداشرف غنی گفت که استراتیژی جدید ایالات متحدۀ امریکا تغییر مثبت را در منطقه ایجاد کرده و همه شرکا باید در قبال استراتیژی متذکره مسوولیت شانرا به گونۀ صادقانه انجام دهند.

رییس جمهورغنی تصریح کرد که مردم و حکومت افغانستان به منظور ایجاد یک فضای امن و تأمین صلح و ثبات در افغانستان، منطقه و جهان از استراتیژی جدید امریکا حمایت و پشتیبانی میکنند.

رییس جمهور گفت که ما به مردم خود حسابده هستیم و مطابق به ضرورت آنها مشترکاً در جهت تأمین امنیت و موفقیت استراتیژی امریکا اقدام می نماییم. وی افزود که  ما در آوردن اصلاحات در تمام عرصه ها به مردم و شرکای بین المللی خود متعهد می باشیم.

در این دیدار، داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرائیه، با اشاره به استراتیژی جدید ایالات متحدۀ امریکا گفت که باید کشورهای منطقه، اهمیت تغییر ماحول را درک کنند و بخاطر تأمین صلح و ثبات و رفاه اقتصادی، مشترکاً کار نمایند.

وزیر خارجۀ ایالات متحدۀ امریکا دراین خصوص صحبت کرد و افزود که امریکا از تمام قوت جهت تطبیق استراتیژی جدید آن کشور، کار خواهد گرفت و دراین زمینه تعهد لازم دارد.

وی همچنان علاوه کرد که ایالات متحدۀ امریکا از تمام شرکا به خصوص کشورهای همسایۀ افغانستان میخواهد تا در تطبیق استراتیژی جدید ایالات متحدۀ امریکا که منتج به تأمین صلح و ثبات در منطقه میگردد، گام های عملی را بردارند.

وزیر خارجۀ امریکا خاطرنشان کرد که این کشور در تمام عرصه ها به خصوص، رشد و توسعه اقتصادی، معادن و پروژه های بزرگ منطقوی، افغانستان را کمک خواهد کرد و به مثابۀ همکار در کنار دولت و مردم این کشور همچنان باقی خواهد ماند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار