افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 8 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

تعرض به یک زن افغان توسط پولیس پاکستان

آزار جنسی

یک زن افغان در میدان هوایی اسلام آباد توسط پولیس این کشور مورد آزار جنسی قرار گرفته است.

بر اساس راپور پولیس پاکستان این زن افغان که با خواهرش از افغانستان به میدان هوایی اسلام آباد رفته بود، به پولیس گفته که پس از رسیدن به میدان هوایی، به دلیل نداشتن نمبر تلیفون هوتل محل سکونت شان بازداشت شدند.

وی افزود: با خواهرش پنج ساعت در اتاق تحقیقات بودند و پس از آن این مقام پاکستانی خواهرش را به بهانه مهر ویزه از این اتاق خارج کرد و سپس او را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داد.

وی بیان داشت: زمانی که از دست این فرد فرار کرده و سر و صدا راه انداخته و از ماموران دیگر کمک خواسته، آنها به جای کمک به او خندیدند و به وی ریشخند زدند.

پولیس پاکستان گفته است که تصاویر کمره‌های مداربسته اظهارات این زن افغان را تایید می‌کند و به همین دلیل دست به بازداشت فرد مورد نظر اقدام کرده اند. این فرد از شغلش تعلیق شده است و سفارت افغانستان در پاکستان خواهان مجازات این فرد شده است.

زردشت شمس، معاون سفارت افغانستان در اسلام‌آباد به رسانه ها گفت که آنان از این رویداد که او آن را شرم‌آور خوانده باخبرند. او گفته است که با مقامات پاکستانی در این مورد حرف زده است.

شمس از دستگیری فرد مورد نظر استقبال کرده و گفته است که امیدوار است این فرد مطابق قانون مجازات شود تا در آینده چنین رویدادی تکرار نشود.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار