افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 29 نوامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

تعداد دقیق نظامیان امریکا در افغانستان اعلام شد

تعداد دقیق نظامیان امریکا در افغانستان

وزارت دفاع امریکا اخیراً تعداد دقیق نظامیان خود را در کل افغانستان اعلام کرده است.

طبق راپور اخیر وزارت دفاع امریکا، 15 هزار و 298 نظامی امریکایی در افغانستان حضور دارند.

شمار نظامیان امریکایی مستقر در افغانستان همیشه در هاله‌ای از ابهام قرار داشته و بارها آمار مختلفی از شمار این نظامیان توسط وزارت دفاع امریکا نشر شده است.

براساس راپور وزارت دفاع امریکا، این کشور هزار و 720 نظامی دیگر در سوریه و هشت هزار و 892 نظامی نیز در عراق دارد.

گفتنی است که در این راپور شمار نیروهای خاص امریکایی و یا نظامیانی که به صورت چرخشی در افغانستان حضور دارند لحاظ نشده است و شمار واقعی نیروها بیشتر از آمار ارایه شده تخمین زده می‌شود.

براساس راپور نشر شده، تا 30 سِپتِمبر سال جاری عیسوی 15 هزار و 298 نظامی و هزار و 202 کارمند ملکی وزارت دفاع امریکا در افغانستان مستقر شده‌اند.

این در حالی است که تا چندی پیش پنتاگون همواره تاکید داشت که 8 هزار و 400 نظامی امریکایی در افغانستان دارد، تا اینکه در ماه سنبله سال جاری یکی از مقامات وزارت دفاع امریکا فاش کرد که شمار این نظامیان به بیش از 12 هزار نفر می‌رسد.

پس از نشر این راپور، جنرال کنت مکنزی مدیر درستیزوالی اردوی امریکا حضور 11 هزار نظامی امریکایی در افغانستان را تایید کرد.

در ماه عقرب نیز برخی مقامات امریکایی به آسوشیتدپرس خبر دادند که سه هزار و 800 نظامی که رییس جمهور امریکا دستور اعزام آنان به افغانستان را صادر کرده بود، در کشور مستقر شدند و مجموع نظامیان امریکایی در افغانستان به دستکم 15 هزار نفر می‌رسد.

جنرال مکنزی پس از نشر این راپور نیز اظهار داشت چند هزار نظامی تازه نفس در افغانستان مستقر شده‌اند که شمار نظامیان امریکایی در کشور را به حدود 14 هزار نفر می‌رساند.

از سوی دیگر نیز برخی مقامات پیشین و کنونی وزارت دفاع امریکا به فارین پالیسی از اعزام صدها نظامی امریکایی و قرار گرفتن آنان در میدان جنگ افغانستان خبر داده‌ بودند.

به گفته این مقامات، در چند ماه آینده حدود 700 نظامی اردوی امریکا که به طور خاص آموزش دیده و مجهز هستند، به افغانستان اعزام می‌شوند تا در کنار نظامیان افغان در میدان جنگ حضور یابند.

چندی پیش نیز وبسایت خبری البوابة در یادداشتی از احتمال اعزام مخفیانه عساکر اجیر در کنار نظامیان امریکایی به افغانستان خبر داده بود.

به نظر برخی کارشناسان، شمار نظامیان امریکایی در افغانستان بیش از آمار اعلام شده است و به دلایل مختلف امنیتی اعلام نمی‌شود.

  1. Naheed Nazary :

    امدند براى راه باز كردن داعش حالا طالبان را از بين ميبرد و كلاه طالبان را به سر داعش ميگزارد

  2. Ashuqullah Nickmal :

    چند هزار هستند

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار