افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 1 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

تظاهرات ضد پاکستانی در کابل!

به گزارش افغان تلکس، امروز در مقابل سفارت پاکستان در کابل تظاهراتی با ده‌ها تن از باشنده گان، عالمان دینی و فعالان مدنی برگزار گردید.
مظاهره‌کننده گان که شعاری ضد پاکستان سر می‌دادند، گفتند که به دلیل انجام حملات اخیر تروریستی در کابل و سایر ولایات تجمع کرده اند و باور دارند که تمام این حملات را شبکه‌های استخباراتی و اردوی پاکستان با تبانی با گروه‌های تروریستی به منظور نفاق قومی و مذهبی انجام می‌شوند.

تظاهرات کابل

آتش زدن پچم نیجیریا به جای پاکستان!

محمدخالد حاجی‌زاده، فعال مدنی که با بیرقی از افغانستان در تظاهرات اشتراک کرده بود، گفت ما به دلیل حملات تروریستی اخیر جمع شده ایم، خاصتاً رویداد اخیر کابل که روز شنبه به وقوع پیوست، حامی این پاکستان تروریست و آی.اس.آی پاکستان است. ما به همین دلیل به سفارت پاکستان آمده ایم تا این برادرکشی و مسلمان‌کشی را در وطن ما خاتمه دهد .

صفی‌الله سلطانی، فعال مدنی دیگر قطعنامه این تظاهرات را می‌خواند، از حکومت افغانستان خواست که هرگونه روابط با پاکستان را قطع کند.

او از سازمان ملل متحد، شورای امنیت این سازمان و سایر نهادهای بین‌المللی حقوق بشر خواست که پاکستان را در فهرست کشورهای تروریست شامل سازد و اجازۀ هدف قراردادن مراکز تروریستی در آن کشور را بدهند.

در قطعنامۀ این معترضان همچنان از حکومت افغانستان خواسته شده است که به شمول انس حقانی، تمام آن افرادی که به جرم حملات انتحاری و دهشت‌افگنی بازداشت شده اند، اعدام شوند.

این تظاهرات پس از حملۀ روز شنبۀ کابل راه‌اندازی شد، حمله‌ای که در چهارراهی صدارت به وقوع پیوست و منجر به کشته‌شدن ۱۰۳ تن و مجروحیت حدود ۲۴۰ تن گردید. این حمله نگرانی و خشم مردم را برانگیخته است.

از سوی دیگر، تظاهرات ضد پاکستان در حالی صورت می‌گیرد که روز گذشته ویس‌احمد برمک وزیر داخله و محمدمعصوم ستانکزی، رییس امنیت ملی افغانستان به پاکستان رفتند و در مورد چند حملۀ تروریستی اخیر، یک سلسله اسناد و شواهد را با مقام‌های پاکستانی شریک ساختند.

 1. Sayedabdulazim Qurayshi :

  ههههههه بگیرش که نگیریت

 2. نور محمد نوری بیجندی :

  ولا

 3. مصطفی قاسیمی :

  ههههههههه

 4. محمد اسحق منتظری :

  زمستان است سوادشان نم کشیده

 5. Shahzada Wali :

  از خنده کشتن ماره

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار