افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 25 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

تظاهرات شماری از باشندگان ننگرهار علیه اداره امنیت ملی

شماری از باشنده‌گان ولسوالی مومندرۀ ننگرهار در واکنش به عملیات نظامی شب پیش که 7 تن کشته شدند، راه‌پیمایی کرده و شاهراه تورخم-جلال‌آباد را به روی ترافیک بستند. آنان ادعا می‌کنند که نیروهای ویژۀ قطعۀ 02 امنیت شب پیش 7 عضو یک خانواده را کشته و 5 تن دیگر را باخود بردند.

معترضان از حکومت می‌خواهند که علت کشته‌شدن افراد ملکی را روشن ساخته و 5 عضو دیگر این خانواده نیز را رها کند. حاجی محمد عمر، کلان قومی و یک‌تن زا معترضان می‌گوید، شب هنگام دروازۀ خانه‌اش را شکستند و وارد خانه شدند. به گفتۀ او، یکی از اعضای خانواده‌اش هنگام باز کردن دروازه و دیگران را در خانه کشتند.

محمود یکی از اقارب این کلان قومی می‌گوید، نیروهای ویژۀ این افراد را بی‌گناه در داخل خانه کشتند. یک منبع حکومتی که نمی‌خواهد از او نامی برده شود می‌گوید، در نتیجۀ عملیات نیروهای ویژۀ امنیتی شب پیش 7 عضو خانوادۀ حاجی محمد عمر کلان قومی کشته شدند.

به گفتۀ او، نیروهای ویژۀ امنیتی 4 پسر دیگر این کلان قومی را نیز با خود بردند. عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار با تأیید عملیات نیروهای ویژۀ امنیتی می‌گوید که برخی‌ها در این عملیات کشته شدند، اما هویت‌شان تاکنون روشن نیست. به گفتۀ او، هیأتی را برای بررسی به محل فرستاده‌اند.

مومندرۀ از ولسوالی‌های ناامنی ننگرهار است که بیشتر پایگاه‌های گروه‌های مخالف دولت در این ولسوالی قرار دارند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار