افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 23 سپتامبر , 2012 لینک کوتاه خبر :

تظاهرات در مزارشریف،علیه ساخت فیلم توهین آمیز

http://www.avapress.com/images/docs/000049/n00049312-b.jpeg

تظاهرات باشکوهی در اعتراض به فلم موهن و نشر کاریکاتور اهانت آمیز به پیامبر گرامی(ص) در شهر مزار شریف برگزار شد.
در این تظاهرات از سوی علماء و طلاب مدارس علمیه دارالعلوم عالی اسدیه شهر مزارشریف راه اندازی شده بود، مولوی محمد شاه عادلی رئیس شورای علماء این ولایت، ذبیح الله حقجو، معاون شورای علماء، مدیرعمومی دارالعلوم عالی اسدیه و صد ها تن از طلاب مدارس دینی اشتراک نموده بودند.

مولوی محمدشاه عادلی، رئیس شورای علماء با بیان اینکه فهم دین و عمل نمودن به دستورات آن ضروری می باشد، اذعان نمود: عملی نشدن قوانین دین و دستورات قرآن، باعث بقای کفار می گردد، چنانچه قوانین و دستور ات اسلام درست تطبیق و عملی گردند،جامعه به سوی سعادت و خوشبختی سوق داده می شود.

وی با تاکید بر اینکه اگر امت اسلامی بر عقاید و جایگاه اسلامی خویش پافشاری کند، هیچگاه با مصیبت روبرو نخواهد شد، تصریح کرد: اگر مسلمانان در جایگاه عظیم انسانی خویش پایبند باشند، دشمنان اسلام و مسلمین حتی در قصرهای خودشان می هراسند و به لرزه در می آیند.

عادلی با اشاره به اینکه دشمنی با اسلام جزء وظایف اصلی مستکبرین است، خاطر نشان کرد: نباید از دشمن شکایت کرد، چرا که نابودی قرآن و فرمایشات پیامبر(ص)، جز آرمان های آنهاست، ما باید خودمان را اصلاح سازیم و بدعت ها و خرافاتی را موجب نابودی اسلام می گردد، از میان برداریم.

مولوی ذبیح الله حقجو، معاون شورای علماء نیز طی سخنانی اظهار داشت: دشمنان اسلام از زمانیکه رسول اکرم(ص) به پیامبری مبعوث شد تا زمان رحلت ایشان، همواره یهود و نصارا با وی مبارزه و دشمنی می کردند، هم اکنون نیز فرزندان دشمنان اسلام با فرزندان مسلمانان کینه توزی می کنند.

وی ضمن محکوم نمودن این عمل غیر انسانی و ناشایست استکبار در ساخت فلم موهن به پیامبر (ص) خاطر نشان کرد: شورای علماء و علمای دینی ولایت بلخ از دولت اسلامی افغانستان می خواهد تا با رئیس جمهور امریکا این قضیه را در میان بگذارد و به آنها گوشزد کند که عاملین این جنایت را در بین مسلمین محاکمه کند.

رحمت الله، یک تن از محصلین صنف سیزدهم دارالعلوم عالی اسدیه در حاشیه این راهپیمایی به خبرنگاران گفت: از دولت افغانستان و جهان اسلام می خواهم که عاملین این جنایت را به پای میز محاکمه بکشاند، اگرچونین نشد،دولت های اسلامی باید تمام رواط شان را با جهان غرب به خصوص امریکا قطع کنند.

محمد قبا، یکی دیگر از محصلین نیز گفت: توهین کنندگان به پیامبراسلام(ص) را به شدت محکوم می کنیم و از بزرگان خود تقاضا داریم تا در محاکمه این افراد تلاش کنند.

همچنان دراین همایش و راهپیمائی تظاهرات کنندگان با شعارهای”زنده باد اسلام”، “زنده باد قرآن” ، “مرگ برامریکا”، “مرگ براسرائیل” بیرق امریکا را سنگ باران نموده و به آتش کشیدند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار