افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 26 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

تظاهرات بزرگ عطا رنگ خاموشی به خود گرفت!

عطامحمد نور والی بلخ حزب جمعیت

والی بلخ گفت: جامعه بین‌المللی، فعالان مدنی و اقشار مختلف از مردم کشور از وی درخواست صبر کرده اند!

عطامحمد نور رییس اجراییه حزب جمعیت اسلامی پیش از این به حکومت هشدار داده بود که اگر شروط این حزب را نپذیرد تا پایان ماه جاری شاهد تظاهرات بزرگ سراسری به سوی کابل خواهد شد.

اما وی روز گذشته در گردهمایی در ولایت بلخ اعلام کرد که بر اساس درخواست جامعه بین‌المللی، فعالان مدنی و اقشار مختلف از مردم کشور برگزاری تظاهرات علیه حکومت را به تعویق انداخته است.

والی بلخ اظهار داشت: حزب جمعیت اسلامی از شرایط خود در مذاکره با حکومت عقب نشینی نخواهد کرد. اما از مردم می‌خواهیم تا با در نظرداشت منافع ملی تا مدتی تظاهرات به سوی کابل را به تاخیر اندازند.

عطامحمد نور تصریح کرد حزب جمیعت اسلامی برای خواسته‌های مردمی، فعالان مدنی، جوانان و بزرگان افغانستان اهمیت قایل است و این گردهمایی نیز به منظور رایزنی با اقشار مختلف جامعه برگزار شده است تا با تصمیم جمعی به راهی دست یابد که به انحصار چند نفر محدود در افغانستان پایان داده شود.

رییس اجراییه حزب جمعیت اسلامی گفت: رهبران حکومت وحدت ملی به صدای مردم گوش نمی‌دهند و با احزاب اپوزیسیون نیز تعامل نمی‌کنند همچنین از گفت‌وگوی سازنده با جوامع مدنی نیز خودداری می‌کنند.

وی افزود: اما حزب جمعیت اسلامی معتقد است که تنها از طریق گفت‌وگو، مشاوره و تعامل می‌توان به حکومت با اشتراک مردم و دموکراسی واقعی دست یافت.

عطامحمد نور اظهار داشت: حکومت وحدت ملی به دنبال متمرکز کردن تمام قدرت در حکومت مرکزی است ولی ما خواستار تمرکز زدایی هستیم زیرا تمرکز قدرت در مرکز سبب بحران در کشور شده است.

والی بلخ خاطرنشان کرد اگرچه حکومت وحدت ملی درباره اجماع سیاسی و ملی صحبت کرده است، اما در نتیجه اختلافاتی که وجود دارند کشور با بی ثباتی و ناپایداری سیاسی روبرو شده است.

وی تاکید کرد که اختلاف ارگ ریاست جمهوری با ولایات بلخ، کندهار، کابل و جنرال دوستم نشان دهنده بسیاری از واقعیت‌ها از جمله انحصار قدرت از سوی افراد محدود در کشور استند.

  1. Najeeb Arian :

    یک لاف زد رفت دکه .. .رفت

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار