افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 31 اکتبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

تظاهرات باشندگان ولایت غوردر اعتراض به جنایات تروریست ها

تظاهرات

 

باشندگان غوری مقیم هرات، نسبت به جنایات اخیر داعش دست به تظاهرات زدند.

 

باشندگان ولایت غور مقیم هرات در مقابل ساختمان ولایت هرات دست به تظاهرات زده و از حکومت افغانستان خواهان گرفتاری و مجازات عاملان قتل سی تن از افراد ملکی در ولایت غور شدند.

 

این افراد از دولت می‌خواهند تا ریشه گروه‌های تروریستی در این ولایت را بخشکاند در غیر آن قضایای مشابه از این دست در غور تکرار خواهد شد.

 

بعد از اینکه افراد وابسته به گروه دولت اسلامی یا داعش دست کم سی تن از باشندگان ولایت غور را به رگبار بستند، حالا باشندگان غوری مقیم هرات، نسبت به این موضوع دست به تظاهرات زده اند.

 

این افراد در مقابل ساختمان ولایت هرات علیه عاملین این رویداد شعار داده و از حکومت وحدت ملی خواستند تا مجرمین این حادثه را گرفتار و به اشد مجازات محکوم کند.

 

مردم در ولایت غور از موجودیت افراد وابسته به گروه‌های تروریستی از جمله داعش در مناطق مختلف این ولایت به شدت نگران هستند.

 

محمد صادق یوسفی نماینده اسبق مردم غور در شورای ولایتی از حکومت وحدت ملی می‌خواهد تا ولایت غور را از وجود گروه‌های تروریستی پاکسازی کند.

 

آقای یوسفی می‌گوید، در صورتیکه حکومت در این موضوع سهل انگاری کند، اینگونه قضایا از سوی افراد وابسته به طالبان و داعش در غور تکرار خواهند شد.

 

اعتراض کنندگان غوری حکومت محلی را متهم به سهل انگاری در اینگونه رویداد ها می‌کنند.

 

خیر احمد ساغرمل یکی از برگزار کنندگان این گردهمایی ضعف مدیریتی مقامات محلی را از بزرگترین دلایل بروز این حادثه می‌خواند.

 

اما غلام ناصر خاضع والی غور این اتهامات را بی اساس خوانده ادعا می‌کنند که شماری از افراد تلاش دارند با استفاده از اینگونه قضایا بهره برداری سیاسی کنند.

 

آقای خاضع نبود نیروی کافی در نهادهای امنیتی این ولایت را یکی از اصلی ترین دلایل روند رو به رشد گروه‌های تروریستی در غور خواند.

 

پنج روز قبل افراد که ادعا می‌شود وابسته به گروه دولت اسلامی یاداعش اند، بیش از سی تن از غیر نظامیان را در منطقه کاسی در فاصله تقریباً ده کیلومتری، فیروزکوه مرکز ولایت غور تیرباران کردند. مقامات محلی در غور گفته اند که افراد وابسته به داعش بعد از کشته شدن یکی از قوماندانان محلی شان توسط نیروهای امنیتی، بیش از سی باشنده محل را به رگبار بستند که در میان این افراد شماری از کودکان نیز شامل بودند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار