افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 9 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

تطبیق برنامۀ ملی میثاق شهروندی موجب رشد و انکشاف بیشتر کشور خواهد شد

میثاق شهروندی

روزگذشته نخستین نشست هیأت بررسی مأموریت حمایتی تطبیق برنامۀ ملی میثاق شهروندی در کابل برگزار شد.

این نشست با حضور سرپرست و نامزدوزیر وزارت احیا و انکشاف دهات، رییس عمومی اداره‌ی مستقل ارگان‌های محل، معین برنامه‌های وزارت احیا و انکشاف دهات، معین وزارت صحت عامه و معاون اداره‌ی مستقل ارگان‌های محل تدویر یافت.

در این نشست، افزون بر این مقام‌ها، غلام‌ رسول رسولی رییس عمومی برنامه‌ی ملی میثاق شهروندی، عبدالحی رییس عملیاتی بانک جهانی در کابل، محترم جان میجی‌سینگ مسوول بانک جهانی در بخش برنامه‌ی ملی میثاق شهروندی، نماینده‌گان وزارت‌های ذی‌دخل و اداره‌ی ارگان‌های محل و اشتراک ورزیده بودند.

مجیب‌الرحمن کریمی سرپرست و نامزد وزیر وزارت احیا و انکشاف دهات در این نشست، در پیوند به ارزشمندی و اهمیت برنامه‌ی ملی میثاق شهروندی صحبت کرد و فعالیت‌های انجام شده در این راستا را ستایش برانگیز دانست.

همین گونه عبدالمتین بیک، رییس عمومی اداره‌ی مستقل ارگان‌های محل صحبت کرد در رابطه به اهمیت این برنامه در انکشاف شهرها تأکید ورزید.

هم‌چنان عبدالحی رییس عملیاتی بانک جهانی در کابل، ارزش‌های برنامه‌ی همبستگی ملی و اثرمندی وسیع آن را در امر انکشاف روستاها و شهرهای افغانستان برشمرد و گفت: برنامه‌ی ملی میثاق شهروندی به بهترین شکل طرح‌ریزی شده و تطبیق آن موجب رشد و انکشاف بیشتر کشور خواهد شد.

قابل یادآوری است که روند بررسی چگونگی تطبیق برنامه‌ی میثاق شهروندی تا روز پنج‌شنبه ۲۰ میزان ادامه می‌یابد و مسایل عمده‌ای چون چگونگی پیشرفت برنامه از آغاز کار تا اکنون، فرصت‌های کاری موجود، هم‌آهنگی میان وزارتها و ارگان‌های ذی‌ربط، چالش‌ها و دشواری‌ها و دیگر موضوعات مربوط به تطبیق برنامه‌ی ملی میثاق شهروندی، در این مدت، بررسی همه‌جانبه خواهد شد.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار