افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 23 سپتامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

تصویب قطعنامه در مورد تقسیم مهاجرین توسط اتحادیه اروپا

این پلان که قرار است در دو سال آینده اجرا گردد با مخالفت شدید کشورهای اروپای مرکزی و شرقی به همراه بود.

 

با وجود مخالفت های جدی شماری از کشورهای اروپایی، وزرای داخله اتحادیه اروپا دیروز توانستند قطعنامۀ را صادر کنند که بر اساس آن هر کشور عضو اتحادیه اروپا مکلف به پذیرش شماری از مهاجرین می باشد.

 

جین اسلبورن وزیر خارجه لوکزمبورگ که کشورش در حالی حاضر ریاست دوره یی اتحادیه اروپا را به عهده دارد دیروز قبل از آنکه این سند مورد رای گیری قرار گیرد در بروکسل به خبرنگاران گفت:

 

“ما برای این متن کاری زیاد کردیم. این به نظر من یک متن متوازنی از اجماع است. این را روی میز خواهیم گذاشت، اساس کار ما خواهد بود و فکر می کنم تاثیر مثبتی بالای نماینده گان کشورها خواهد داشت.”

 

اسلبورن سپس ناوقت دیروز در صفحه تویتر اش نوشته بود که تصمیم در مورد جابجا سازی 120 هزار پناهجو (امروز) با اکثریت بزرگ اتخاذ شد.

 

این پلان که قرار است در دو سال آینده اجرا گردد با مخالفت شدید کشورهای اروپای مرکزی و شرقی به همراه بود.

 

میلان خووانیک وزیر داخله جمهوری چک دیروز گفت: کشورش، هنگری، رومانیا و سلواکیا بر ضد این پلان رای دادند و فنلند رای ممتنع داد.

 

اروپا در حال حاضر با بدترین بحران مهاجرت بعد از جنگ دوم جهانی مواجه است.

 

بیش از 500 هزار مهاجر امسال وارد کشورهای عضو اتحادیه اروپا شده اند که اکثر آنها از جنگهای جاری در سوریه، عراق و افغانستان فرار کرده اند.

 

از سوی دیگر زوران میلانویچ صدراعظم کروشیا از سربیا خواسته است به هدف کاهش سیل مهاجرین به کروشیا، ارسال این مهاجرین را به مسیر هنگری و رومانیا آغاز کند.

 

بحران مهاجرین در اروپا بحث های زیاد را در نزد رهبران کشورهای غربی ایجاد نموده است.

 

انگیلا مرکل صدراعظم آلمان که کشورش بخش بزرگی ازین پناهنده گان را پذیرفته است سه روز پیش گفت: تنها به پناهنده گانی اجازه ورود به آلمان داده می شود که از مظالم و جنگ در کشور های شان فرار می کنند، نه کسانیکه به معاذیر اقتصادی به اروپا می آیند.

 

جان کری وزیر خارجه امریکا نیز در دیدار اخیر اش با همتای آلمانی اش فرانگ والتر شتاینمایر، روی مشکل مهاجرین در اروپا صحبت نموده گفت: کشورش قبلاً هفتاد هزار مهاجر سوریه را پناه داده است و پانزده هزار تن دیگر را ماه آینده خواهد پذیرفت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار