افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 28 جولای , 2015 لینک کوتاه خبر :

تصویب طرزالعمل کاری کمیسیون اصلاحات انتخاباتی

شاه سلطان عاکفی رییس این کمیسیون روز گذشته گفت، طرزالعمل کاری این کمیسیون ترتیب و تصویب شده است.

 

مسوولین کمیسیون اصلاحات انتخاباتی افغانستان می گویند که با در نظرداشت طرزالعمل کاری این کمیسیون، مصمم اند تا برای آوردن اصلاحات بنیادی در نظام انتخاباتی، با گروها و شخصیت های مختلف در کابل و ولایات ملاقات و مشوره کنند.

 

شاه سلطان عاکفی رییس این کمیسیون روز گذشته گفت، طرزالعمل کاری این کمیسیون ترتیب و تصویب شده است:

 

” از آغاز کار کمیسیون سه و نیم روز میگذرد در این سه روز کمیسیون توانست که برای کار و فعالیت های بعدی خود یک طرزالعمل وضع نماید که در این طرزالعمل چگونگی نشست های کمیسیون، چگونگی تقسیمات کار کمیسیون و چگونگی ارتباطات کمیسیون باید مشخص میشد که الحمدالله این کار شد. ”

 

آقای عاکفی همچنان گفت، حکومت تعهد کرده که تا چند روز آینده مکان مشخصی برای برگذاری جلسات این کمیسیون تدارک خواهد شد.

 

وی همچنان افزود که تا حالا از سوی هیچ ارگان و یا مقامی برای شان سفارشی نشده است.

 

آقای عاکفی ابراز امیدواری کرد که در آینده نیز شاهد کدام مداخله نباشند.

 

چهار روز قبل در نخستین نشست این کمیسیون فیصله به ایجاد دو کمیته کاری شد.

 

کمیته اول کمیسیون اصلاحات انتخاباتی روی چگونگی بررسی و تعدیل قوانین، مقرره و لوایح انتخاباتی و کمیته دوم روی تشکیل و صلاحیت های کمیسیون های انتخاباتی و بررسی ساختار و ظرفیت های تشکیلاتی انتخابات کار خواهند کرد.

 

در این حال عبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت در جلسه شورای وزیران تاکید کرد که کار عملی کمیسیون اصلاحات انتخاباتی بزودی آغاز می گردد.

 

از سوی هم شماری از کارشناسان تاکید می کنند که اعضای این کمیسیون باید مستقلانه و بی طرفانه کار خود را به پیش برند تا مشکلات و اشتباهات گذشته در انتخابات آینده در کشور تکرار نشود.

 

کمیسیون اصلاحات انتخاباتی افغانستان سه ماه فرصت دارد تا تمامی گزارش ها، پیشنهادات و فیصله های خود را در ارتباط به آوردن اصلاحات بنیادی در نظام انتخابات، به حکومت افغانستان بسپارد.

 

ناظران انتخابات می گویند، اگر این کمیسیون کار را خود را مستقلانه و مسوولانه انجام دهد، اعتماد مردم به انتخابات و دیموکراسی بیشتر خواهد شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار