افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 20 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

تصمیم ترمپ در مورد افغانستان نهایی شد!

ترمپ

ترمپ استراتیژی ابقا و خارج نشدن نظامیان امریکایی در افغانستان و همچنین اعزام حدود چهار هزار نظامی بیشتر به افغانستان را امضا کرده است.

سارا هابی سندرز توضیحاتی زیادی در این باره به خبرنگاران نداد و تنها گفت، که توضیحات مفصلی در باره استراتیژی جدید برای حفظ منافع امریکا در جنوب آسیا به دونالد ترمپ ارایه شده است.

در همین حال کیت برنن خبرنگار پولیتکو و فارین پالیسی به نقل از دو منبع آگاه نوشت: ترمپ استراتیژی ابقا و خارج نشدن نظامیان امریکایی در افغانستان و همچنین اعزام حدود چهار هزار نظامی بیشتر به افغانستان را امضا کرده است.

نظامیان اعزامی نقش آموزش نیروهای امنیتی افغانستان و انجام عملیات ضد تروریستی را بر عهده خواهند داشت.

پیش از این، روزنامه پولیتیکو نوشته بود، که جنرال مک مستر مشاور امنیت ملی امریکا و مایک پنس معاون اول ترمپ در تلاش هستند تا ترمپ را متقاعد به امضای پلان اعزام نظامیان بیشتر امریکایی کنند.

این در حالی است که در نشست روز جمعه قرار بود، اریک پرینس بنیانگذار شرکت خصوصی امنیتی بلک واتر نیز اشتراک کند، اما در دقایق پایانی به او اجازه ورود به این نشست را ندادند.

ترمپ، معاون ریاست‌جمهوری، رییس سی‌آی‌ای و مشاور امنیت ملی این کشور، در کمپ دیوید استراحت‌گاه رییس‌جمهور در ایالت مریلند، روی استراتیژی جنگ در افغانستان، روز جمعه بحث و گفت‌وگو کردند.

ترمپ در اوایل ماه جاری عیسوی گفته بود که به زودی تصمیم خود در مورد جنگ افغانستان را نهایی می‌سازد.

رییس جمهور امریکا در پیوند به تغییر استراتیژی امریکا در افغانستان گفته بود: این برایم یک تصمیم بسیار کلان است. یک وضعیت بهم خورده در افغانستان برایم به میراث رسید و ما این وضعیت را بهتر خواهیم ساخت .

جنرال مک کین پیشنهاد کرده بود که حضور قوای امریکایی در افغانستان باید تقویت یابد تا ضمن سرکوب عناصر دهشت افگن و افراطی، شرایط مناسب برای تفاهم سیاسی ایجاد گردد.

یک مقام ارگ سفید که خواست نامش فاش نشود درباره نشست کمپ دیوید گفته بود که جمعه گذشته یادداشتی به حضار این جلسه داده شد تا اشتراک کننده گان ترمپ را برای افزایش نظامیان امریکایی در افغانستان متقاعد کنند.

پیش از این نیز جنرال جیمز ماتیس وزیر دفاع امریکا از مخفی ماندن استراتیژی امریکا درباره شمار نظامیان اعزامی به افغانستان اظهار داشت: نمی‌خواهم به دشمن بگویم که چه‌ تعداد نظامی را اعزام خواهیم کرد؛ شما من را می‌شناسید، اگر اعلام شمار نیروها نظامیان ما را به خطر اندازد، من در این باره صحبت نخواهم کرد .

از سوی دیگر، سباستین گورکا معاون استیو بنن نیز گفته بود که دولت ترمپ جزئیات راهبرد جدید خود در افغانستان را فاش نخواهد کرد زیرا موجب سوء استفاده دشمنان و رقبای این کشور در افغانستان می‌شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار