افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 30 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

تصمیم افغانستان علیه پاکستان!

سرحد افغانستان پاکستان

به گزارش افغان تلکس، بدنبال ایجاد تنش ها بین افغانستان و پاکستان، حال مقامات افغان نیز دستوراتی بر علیه این کشور صادر کردند!
صدور ویزه برای مردم قبایلی پاکستان توسط قونسولگری افغانستان در پشاور متوقف شد.

دیلی اکسپرس اظهار داشت: مقامات افغان درباره عدم صدور ویزه برای اتباع پاکستانی پاسخ‌گو نیستند و رسانه‌ها موفق نشدند در این زمینه با آن‌ها ارتباط برقرار کنند.

این خبر در حالی نشر می‌شود که چندی پیش سفارت پاکستان در کابل اعلام کرده دیگر به کسانی که ویزه این کشور را نداشته باشند، اجازه ورود به پاکستان از سرحد تورخم داده نمی‌شود.

اختر منیر، مسؤول رسانه‌ای سفارت پاکستان در کابل در این زمینه گفت، بر اساس تصمیمی که دولت اسلام‌آباد گرفته تمامی باشنده گان افغانستان که خواهان سفر به پاکستان استند باید ویزه این کشور را داشته باشند.

وی در ادامه گفت: سفارت پاکستان در کابل آماده گی این را دارد تا همه‌روزه به‌تمامی متقاضیان ویزه بدهد و در حال حاضر روزانه نزدیک به دو هزار ویزه برای باشنده گان افغانستان از طریق این سفارت صادر می‌شود.

سرحد تورخم ازجمله سرحدات مشترک افغانستان با پاکستان است که بیشتر تردد به پاکستان از طریق این سرحد انجام می‌شود.

تعداد زیادی از پاکستانی‌هایی که برای ورود به افغانستان در سرحد تورخم تجمع کرده‌اند در گفت و گو با رسانه‌ها اعلام کردند برای کسب و کار راهی این کشور می‌شوند.

روزنانه تقریبا 1500 نفر از اتباع پاکستانی که بیشتر مردم قبایلی هستند به افغانستان سفر می‌کردند اما در حال حاضر به افراد محلی اجازه ورود به افغانستان داده نمی‌شود.

چندی پیش پاکستان از ورود افغانهای بدون ویزه در سرحد تورخم به پاکستان جلوگیری کرده بود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار