افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 2 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

در تصمیمات خود مصلحت کشور را در نظر بگیرید

عبدالرب رسول سیاف

رهبران احزاب سیاسی، نماینده گان و منتقدان حکومت وحدت ملی در ولایت کندهار برای برگزاری گردهمایی کلان سیاسی در این ولایت آماده گی می‌گیرند.

عبدالرب رسول سیاف رهبر شورای حراست و ثبات افغانستان گفت: من از منتقدان دولت افغانستان در این گردهمایی خواهش می‌کنم تا در تصمیم‌ها و اقدامات خود مصلحت این کشور را ترجیح دهند.

وی افزود: بر اساس توافقنامه سیاسی حکومت وحدت ملی باید لویه‌جرگه قانون اساسی برگزار شود تا درباره آینده این کشور تصمیم گرفته شود.

رییس شورای حراست و ثبات افغانستان به رهبران حکومت وحدت ملی هشدار داد که اگر به خواسته‌های مردم توجه نکنند بحران تشدید شده و زیان می‌کنند.

سیاف از رهبران حکومت وحدت ملی خواست تا زمینه برگزاری لویه‌جرگه قانون اساسی در کشور را فراهم کنند.

وی به رهبران حکومت وحدت ملی هشدار داد: دولت باید زمینه برگزاری انتخابات شفاف را فراهم کند زیرا برگزاری انتخابات غیر شفاف خطرناکتر از عدم برگزاری آن است.

گردهمایی کندهار قرار بود دو روز پیش برگزار شود اما به دلیل ممانعت از پرواز عطامحمد نور این نشست به تعویق افتاد.

روز گذشته معاون اول ولسی جرگه نیز که برای اشتراک در این گردهمایی در کندهار به سر می‌برد در نشست خبری به دولت هشدار داد تا 12 ساعت آینده باید به باتور دوستم رییس حزب جنبش ملی و عطامحمد نور والی بلخ اجازه پرواز دهد.

بر اساس برخی راپور‌ها، حدود 80 عضو شورای ملی و برخی از چهره‌های سیاسی و منتقدان دولت در این نشست حضور یافته‌اند.

نشست منتقدان غنی در کندهار در حالی برگزار خواهد شد که در چند ماه اخیر منتقدان حکومت وحدت ملی، برخی از رهبران احزاب سیاسی، مقامات دولت سابق و حامدکرزی برای پایان بحران در کشور خواستار برگزاری لویه جرگه شده‌اند.

 1. Ghulamnabi Hmasi :

  جناب عالیقدر تو خودرا اصلاح نماید بابرای مردم بگوید توسعه نماید
  بایهود ونصارا دریک چوکی نشسته دست بادست خوش استی درضمن یک عالم دین هم ترا مردم خطاب میکند افسوی بحالت چرا با خون ملت بازی میکنید.از الله بترسید.باکفار دوستی میکنی باز سخن های کلان کلان میگی بی شرم. الله متعالی در سوره
  سوره الممتحینة.فرموده است

  (۱۲) یٰاَیُّهَاالٌَذِیْنَ اٰمَنُوْالَاتَـتَوَلَّوْا قَوْمًاغَضِبَ اللهُ عَلَیْهِمْ قَدْیَئِسُوْا مِنَ الْاٰخِرَةِ کَمَایَئِسَ الْکُفَّارُمِنْ اَصْحٰبِ الْقُبُوْرِ(۱۳)
  ای مسمانان دوسـتی نه ندارید باگروهی که خشم گرفته است خدا برآن ها آن جماعه ناامید شده اند از ثواب آخرت چنانکه ناامید شده اندکافران که از اهل گورند.که ازاهل قبور اند.
  جناب سیاف تو از دین واسلام معلومات بیشتر هم دارید باز هم تو خودرا بی خبر گرفته اید جایت جهنم است جهنم فهمیدی.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار