افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 12 اکتبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

تصفیه و پاکسازی بیشتر ساحات شهر کندز از حضور فزیکی مخالفان مسلح

در شهر کندز هنوز هم بر ضد مخالفان مسلح حکومت عملیات تصفیوی نیروهای دولتی جریان دارد.

 

مسوولان محلی کندز می‌گویند که نیروهای مشترک افغان توانسته اند که بیشتری ساحات شهر این ولایت را از حضور فزیکی مخالفان مسلح حکومت تصفیه و پاکسازی نمایند.

 

محمد قسیم جنگل باغ قوماندان امنیه ولایت کندز گفت که نیروهای دولتی هم اکنون ساحات کوته ای گرد، قهوه خانه، خاکنی، چهل دختران، بندر امام صاحب، خواجه مشهد، چله مزار و هم‌چنان ساحه حوزه دوم را از وجود مخالفان مسلح حکومت تصفیه و پاکسازی کرده اند:

 

” وضعیت شهر کندز فعلاً بهتر است و ما نیروهای امنیتی خود را در چهار حوزه شهر کندز جا به جا کرده ایم و من به مردم کندز اطمنان میدهم هم اکنون اوضاع امنیتی خوب تر است و مردم می‌توانند در شهر به زندگی خود ادامه بدهند. ”

 

جنگل باغ بیان نمود، آنان چهار حوزه شهر کندز را نیز فعال نموده اند و در آن نیروهای تازه نفس را نیز جا به جا نموده اند.

 

بر اساس گفته‌های وی، که هنوز هم در شهر کندز عملیات تصفیوی نیروهای مشترک افغان جریان دارد، تا شهر نامبرده را از وجود مخالفان مسلح دولت به گونه کامل پاکسازی نمایند:

 

” این هشت تن افراد را که شما می‌بینید طالبان هستند و می‌خواستند از شهر کندز بیرون شوند، اما نیروهای امنیتی این افراد را در جریان چیک پاینت از از چهار کمر بند شهر بازداشت کرده اند. ”

 

قوماندان امنیه کندز می‌گویند که از آغاز درگیری در شهر کندز تا اکنون نزدیک به 500 تن از مخالفان مسلح حکومت کشته و بیش از 600 تن از مخالفان مسلح حکومت زخمی شده اند، اما تا اکنون مخالفان مسلح حکومت در این مورد چیزی نگفته اند.

 

وی افزود، که از آغاز درگیری تا اکنون در شهر کندز نزدیک به چهل تن از نیروهای دولتی کشته و زخمی شده اند.

 

از سوی دیگر شماری از باشندگان شهر کندز می‌گویند که در جریان دوهفته درگیری در شهر کندز به افراد ملکی در کنار تلفات جانی خسارات مالی نیز وارد گردیده است.

 

آنان می‌گویند که دولت باید هرچه عاجل این شهر را از وجود مخالفان مسلح دولت پاکسازی نمایند تا مردم دوباره به منازل شان برگردند و به زندگی عادی شان ادامه بدهند.

 

باید گفت که تا اکنون منابع رسمی در مورد کشته و زخمی شدن افراد ملکی ارقام دقیق را در دسترس رسانه ها قرار نداده است.

 

قابل ذکر است که مدت دوهفته می‌شود که شهر کندز شاهد درگیرهای شدید میان مخالفان مسلح دولت و نیروهای دولتی است که از اثر این درگیرها هزار خانواده از منازل شان بی‌جا شده اند و هم‌اکنون به انواع مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار