افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, اقتصادی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 23 می , 2016 لینک کوتاه خبر :

تشویق تاجران و سرمایه گذاران قطری برای سرمایه گذاری در افغانستان

تاجران قطری

 

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان بعد از ظهر روز گذشته در دومین روز سفر رسمی اش به قطر، با شماری از تاجران و سرمایه گذاران سرشناس قطری دیدار کرد.

 

در این دیدار رئیس جمهور غنی در مورد پلان های افغانستان برای ازدیاد تولیدات، خصوصاً در بخش های انرژی برق، منابع طبیعی مانند گاز، تیل، آهن و مس، بلند بردن ظرفیت قوای بشری و طرح حکومت برای مبدل ساختن افغانستان  به نقطه اتصال منطقوی صحبت کرد.

 

در مقابل تاجران و سرمایه گذاران قطری علاقمندی شانرا بخاطر سرمایه گذاری در افغانستان بخصوص در بخش های انرژی، زراعت و بانکداری ابراز داشتند.

 

رئیس جمهور غنی گفت ما اقداماتی را برای مصئونیت سرمایه و سرمایه گذاران در افغانستان روی دست گرفته ایم و این اقدامات شامل اصلاحات بنیادی، تسهیل در روند سرمایه گذاری و ساده سازی قوانین بخاطر سرمایه گذاری مناسب، پرمنفعت و آسان، می باشند.

 

تاجران و سرمایه گذاران سرشناس قطری گفتند که با توجه به شرایط، نفوس و سایر ویژه گی های موجود برای سرمایه گذاری در افغانستان، زمینه های خوب پیشرفت در این کشور وجود  دارد و شرایط برای سرمایه گذاری نیز مساعد است.

 

آنان ضمن تاکید بر اینکه افغانستان ظرفیت های خوبی برای رشد صنعت قالین دارد، تعهد کردند که به ولایات مختلف افغانستان سفر خواهند کرد و امکانات سرمایه گذاری را در آنجا مورد بررسی قرار خواهند داد.

 

محمد اشرف غنی افزود که بخاطر جلب سرمایه گذاری هر اقدامی را که نیاز باشد، انجام خواهیم داد. وی گفت که ما اهمیت ظرفیت قوی افغانستان را در زمینه تولیدات قالین درک می کنیم و خطوط هوایی ترکیه موافقت کرده است که در بخش صادرات قالین، افغانستان را همکاری کند.

 

در این دیدار با توجه به افزایش مراودات تجارتی و اقتصادی میان دو کشور، آغاز پرواز های مستقیم دوحه – کابل و بر عکس آن نیز مورد بحث قرار گرفت و مهم خوانده شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار