افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 27 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

تشدید نگرانی ها از گیرماندن هزاران زائر افغانی در سوریه

گزارش ها از سوریه حاکی است که بیش از 3 هزار زائر افغانی به علت درگیری های شدید، در سوریه گیرمانده اند.
شورای انسجام شرکت های سیاحتی و زیارتی در کابل با نشر خبرنامه ای گفته است که دولت عراق به تازگی، مرز های خود با سوریه را بر روی زئران افغانی که در سوریه هستند مسدود کرده است.

در این خبرنامه آمده است: “بیش از 40 روز است که بنا به دلایل نامعلومی، مرز عراق به روی زائران افغانی که قصد سفر به کربلا، نجف و سایر شهرهای زیارتی عراق را دارند بسته شده است.”
شورای شرکت های سیاحتی و زیارتی، اظهار نگرانی کرده است که گیرماندن زائران افغانی در سوریه، پیامدهای ناگواری را در قبال خواهد داشت.
سوریه، از یک سال به این سو، شاهد درگیری های شدید میان نیروهای دولتی و مخالفان است.
شماری از شهروندان افغانستان توسط شرکت های سیاحتی و زیارتی برای زیارت مقبره امامان و پیشوایان دینی که در سوریه مدفون اند، به این کشور سفر می کنند.
برخی از زیارتگاه های پیشوایان دینی شیعیان جهان، از جمله قبر حضرت زینب دختر حضرت امام علی (ع) در شهر شام سوریه موقعیت دارد.

زائران افغانی پس از سفر به سوریه، عازم عراق می شوند تا از زیارتگاه های دیگر شیعیان، از جمله در شهر کربلا بازدید کنند.
شرکت های سیاحتی و زیارتی در کابل از وزارت امور خارجه و پارلمان افغانستان خواسته اند تا در زمینه حل مشکل زائران افغانی در سوریه، اقدام کنند.
این شرکت ها هشدار داده اند که در صورت عدم رسیدگی به این مشکل، احتمال بروز “فاجعه انسانی” برای زائران افغانی وجود دارد.
شرکت های سیاحتی و زیارتی سالانه هزاران تن را از کابل وسایر ولایت ها دور دست افغانستان برای بازدید از کشورهای ایران، عراق و سوریه به این کشور ها اعزام می کنند.

بخدی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار