افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 6 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

ترکیه خریدار اصلی نفت داعش است

جنرال «آناتولی آنتونف» معاون وزیر دفاع روسیه نیز پس از اظهارات ولادیمیر پوتین رییس جمهوری این کشور، اعلام کرد که ترکیه خریدار اصلی نفت گروه تروریستی داعش است.

 

آنتونف طی کنفرانس مطبوعاتی در وزارت دفاع روسیه خاطرنشان کرد: بخش اصلی نفتی که تروریست های داعش در میدان های نفتی تحت کنترول خود تولید می کنند، به ترکیه تحویل می شود.

 

وی همچنین از بمباردمان گسترده مراکز و تاسیسات نفتی و تانکرهای نفتکش گروه تروریستی داعش خبر داد و گفت: بر اثر حملات هوایی روسیه، مراکز نگهداری نفت تروریست ها در مناطق «معرات النعمان» و «الثوره» نابود شده است.

 

مقام نظامی روس همچنین از هدف قرار گرفتن یک مرکز پالایش نفت تحت کنترول داعش در منطقه «حوزه کبیر» سوریه خبر داد.

 

ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه، ترکیه را متهم به خرید نفت از داعش کرد و گفت: ترکیه هواپیمای روسی سوخو-24 را برای دفاع از مسیر قاچاق نفت از سوریه سرنگون کرد.

 

پوتین طی کنفرانس مطبوعاتی در پاریس گفت که روسیه از تشکیل ائتلاف گسترده بین المللی برای مبارزه با تروریسم حمایت می کند اما تا زمانی که بخشی از سازمان های تروریستی برای دستیابی به اهداف سودجویانه سیاسی بکار گرفته می شود و تا وقتی که قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل که منع کننده خرید نفت و اشیاء هنری از تروریست هاست اجرا نشود، به این هدف نمی توان دست یافت.

 

رییس جمهوری روسیه افزود: اطلاعاتی در دست داریم که حاکی از تحویل نفت تولیدی داعش در مناطق اشغالی در سوریه به ترکیه است.

 

وی گفت: دلایلی کافی داریم که اعلام کنیم تصمیم برای سرنگونی هواپیمای نظامی روسی در سوریه، برای دفاع از مسیرهای قاچاق نفت به ترکیه گرفته شد. دفاع از ترکمن های سوریه بهانه ای بیش نیست.

 

رسانه های روسی در روزهای اخیر از معاملات کلان نفتی ترکیه با داعش پرده برداشته اند.

 

شبکه تلویزیونی خبری روسیه 24 در این رابطه گفت: ترکیه با گروه تروریستی داعش داد و ستد نفتی دارد و روزانه 4/5 ملیون دالر نفت از این گروه تروریستی خریداری می کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار