افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 23 ژوئن , 2014 لینک کوتاه خبر :

تروریستان مدافعان حقوق بشر هستند نه مسلمانان!

 

آمریکاییها و متحدانشان خود به وجود آورنده گروه های افراطی و شبه نظامی هستند تا با ایجاد ناامنی در کشورهای مسلمان، از یک سو اسلام را تروریست پرور بخوانند و از سوی دیگر در سایه ی این بی ثبات و ناامنی خود به اهداف شوم شان که همانا غارت کشورهای اسلامی است، بپردازند.

 این چند روزه در جنجالهای دور دوم انتخابات که عده ای آن را به دوش مردم افغانستان تحمیل کردند، موضوع مصالحه مستقیم طالبان و مقامهای کاخ سفید به حاشیه رفته است و آمریکاییها از این آشفته بازار به نفع خود بهره برداری می کنند چه در افغانستان، چه در عراف چه در سوریه و لبنان و …

شاید چنین تصور شود آنچه که این روزها در عراق می گذرد و مدتی قبل بوکوحرام درنیجریه به آن دست زد و مدت ها است که در افغانستان، پاکستان و سوریه در جریان است، جولان تروریست های داعش، بوکوحرام، طالبان، جبهه النصر، احرار شام و الشباب و سرشاخه اصلی تروریسم یعنی القاعده در این چند کشور است، اما این فقط یک روی سکه می باشد چرا که در روی دیگر سکه چوب حراج گروهک های تروریستی به تمامی دستاوردهای جامعه بشری است.

نظام موجود در سطح جهان با همه مشکلات و کاستی ها به لحاظ ناعادلانه بودن توزیع قدرت و ثروت حاصل سال ها تلاش مشترک و نشست های بیشمار بین علاقمندان به برقراری صلح و امنیت در جهان و نهادینه ساختن آن بوده است حرکتی که در ادبیات روابط بین الملل نقطه شروع آن را از قرارداد وستفالیا ۱۶۴۸ بایستی در نظر گرفت.

جامعه بشری از سیصد سال قبل سعی کرده است صلح و امنیت را در جهان نهادینه سازد و بدین ترتیب جامعه بین المللی را و روابط دولت ها و انسان ها با یکدیگر را از وضع طبیعی یا همان حاکمیت قانون جنگل که فیلسوف انگلیسی هابز می گفت مبنی بر اینکه انسان گرگ انسان است رهایی بخشد.

البته این آرمان از گذشته از سوی انبیای الهی برای بهتر زیستن انسان ها اعلام شده بود. به رغم همه این تلاش های مستمر در جهان از سوی مصلحان دینی و سیاستمداران صلح دوست که حاصل آن تشکیل صدها سازمان و نهاد و تهیه و تدوین صدها قطعنامه و کنوانسیون بوده است اکنون در هزاره سوم ملاحظه می شود که گروهی تروریست به نام القاعده و زیرمجموعه های آن به اسامی طالبان، داعش و بوکوحرام و …. همه این دستاوردها را به تمسخر گرفته اند. آنها به راحتی وارد کشورهای مختلف شده و مرتکب انواع جنایات جنگی می شوند که آدم ربایی و کشتار دسته جمعی فقط یک قلم آن است.

تخریب اماکن مقدس، تاریخی و زیرپا نهادن ابتدایی ترین حقوق انسانی و آواره ساختن میلیون ها نفر همه بخش کوچکی از کتاب تاریک و قطور تروریزم به رهبری آمریکا و مزدوران سعودی اش است. زیرپا نهادن مقررات بین المللی از یک سو و جولان دادن در برابر دیدگاه بی تفاوت اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد و سازمان های منطقه ای و قدرت های بزرگ مدعی دفاع از حقوق بشر و پرچمدار مبارزه با تروریزم همگی تناقض هایی هستند که نشان می دهند داعش، طالبان و امثال آن صلح و ثبات را نه تنها در عراق، سوریه، پاکستان، افغانستان، نیجریه و سومالی که نظم و امنیت را در جامعه جهانی به خطر انداخته اند.

بدیهی است ادامه این وضعیت زنگ خطر را برای همه کشورها، سازمانهای بین المللی و حتی سازمان های مردم نهاد به صدا درآورده است که هر چه سریع تر به مسوولیت خود برای تلاش دسته جمعی جهت جلوگیری از ویروس کشنده تروریزم عمل کنند و سران کشورهای غربی را متقاعد کنند که دست از حمایت گروه های افراطی بردارند.

جالب اینجا است که همین عالی جنابانی که در کاخ سفید نشسته اند، مسلمانان را تروریست می دانند. به راستی چه کسی تروریست است!؟

-1 ﺟﻨﮓ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺍﻭﻝ ﺑﺎ( 17 ﻣﯿﻠﯿﻮﻥ ﮐﺸﺘﻪ ) ﺑﺪﻭﻥ ﺩﺧﺎﻟﺖ ﻣﺴﻠﻤﺎﻥ ﻫﺎ
2- ﺟﻨﮓ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺩﻭﻡ ﺑﺎ( 50-55 ﻣﯿﻠﯿﻮﻥ ﮐﺸﺘﻪ ) ﺑﺪﻭﻥ ﺩﺧﺎﻟﺖ ﻣﺴﻠﻤﺎﻥ ﻫﺎ
3-ﺑﻤﺐ ﺍﺗﻤﯽ ﻧﺎﮐﺎﺯﺍﮐﯽ ﺑﺎ( 200 ﻫﺰﺍﺭ ﮐﺸﺘﻪ ) ﺑﺪﻭﻥ ﺩﺧﺎﻟﺖ ﻣﺴﻠﻤﺎﻥ ﻫﺎ
4- ﺟﻨﮓ ﻭﯾﺘﻨﺎﻡ ﺑﺎ( 5 ﻣﯿﻠﯿﻮﻥ ﮐﺸﺘﻪ ) ﺑﺪﻭﻥ ﺩﺧﺎﻟﺖ ﻣﺴﻠﻤﺎﻥ ﻫﺎ
5- ﺟﻨﮓ ﺩﺭ ﺑﻮﺳﻨﯽ ﺑﺎ( 500 ﻫﺰﺍﺭ ﮐﺸﺘﻪ ) ﺷﺮﻭﻉ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﺟﻨﮓ ﻣﺴﻠﻤﺎﻥ ﻫﺎ ﻧﺒﻮﺩﻧﺪ
6- ﺟﻨﮓ ﺩﺭ ﻋﺮﺍﻕ ﺑﺎ (ﺑﯿﺶ ﺍﺯ 1 ﻣﯿﻠﯿﻮﻥ ﻭ 200 ﻫﺰﺍﺭ ﮐﺸﺘﻪ ) ﺷﺮﻭﻉ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﺟﻨﮓ ﻣﺴﻠﻤﺎﻥ ﻫﺎ ﻧﺒﻮﺩﻧﺪ
7- ﺟﻨﮓ ﺍﻓﻐﺎﻧﺴﺘﺎﻥ ﻭ …. ﺷﺮﻭﻉ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﺟﻨﮓ ﻣﺴﻠﻤﺎﻥ ﻫﺎ ﻧﺒﻮﺩﻧﺪ

ﺁﯾﺎ ﺷﻤﺎ ﻫﻨﻮﺯ ﻓﮑﺮ ﻣﯿ ﮑﻨﯿﺪ ﻣﺸﮑﻞ ﺍﺯ ﺍﺳﻼﻡ ﺍﺳﺖ؟
ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺩﺭ ﻗﺮﺁﻥ ﻣﯿﻔﺮﻣﺎﯾﺪ :
ﭼﻮﻥ ﺑﻪ ﺁﻧﺎﻥ ﮔﻔﺘﻪ ﺷﻮﺩ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻣﻴﻦ ﻓﺴﺎﺩ ﻣﻜﻨﻴﺪ، ﻣﻰ ﮔﻮﻳﻨﺪ : (ﻣﺎ ﻣﺼﻠﺤﺎﻧﻴﻢ ) ﺳﻮﺭﻩ ﺑﻘﺮﻩ ﺁﯾﻪ 11

وقتی هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی بر سر مسلمانان پاکستان و افغانستان بمب می ریزند و زنان و کودکان را می کشند کسی حرفی از تروریست نمیزند. وقتی اسراییل مردم غزه را محاسره می کند و مانع رسیدن آب و غذا ودارو و…به غزه می شود و کشتی صلح را تصرف می کند و به سوی سرنشینان آن تیر اندازی می کند و حتی آمریکا از صدور قطعنامه ای برای متوقف شدن حملات و جنگ جلوگیری می کند کسی دمی از تروریست نمی زند.

وقتی مسلمانان میانمار زنده زنده سوزانده می شوند و حکومتشان آنان را میانماری نمی داند و حتی برایشان شناسنامه صادر نمی کند و حق تحصیل ندارند و نوامیس مسلمانان ربوده می شوند و به قتل می رسند کسی دنبال تروریست نمی گردد. وقتی در آفریقای مرکزی مسلمانان با آن وضع وحشتناک توسط مسیحیون افراطی قتل عام می شوند کسی حرفی از تروریست نمی زند.

نمیدانیم چرا همیشه مسلمانان کشته می شوند و باز مسلمانان تروریست خوانده می شوند؟! آمریکاییها و متحدانشان خود به وجود آورنده گروه های افراطی و شبه نظامی هستند تا با ایجاد ناامنی در کشورهای مسلمان، از یک سو اسلام را تروریست پرور بخوانند و از سوی دیگر در سایه ی این بی ثبات و ناامنی خود به اهداف شوم شان که همانا غارت کشورهای اسلامی است، بپردازند.

پس باید خطاب به همه ی این مدافعان حقوق بشر که دم از آزادی بیان و دموکراسی می زنند، گفت: تروریست شما هستید که هر روز مردم بیگناه را می کشید و شاهد کشتار انسانهای مظلوم هستید، ولی لب به سخن نمی گشایید.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار