افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 23 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

ترمپ به دنبال تامین منافع امریکا در افغانستان است!

پنس

مایک‌ پنس معاون دونالد ترمپ اعلام کرد که امریکا برای راه حل افغانستان که منافع امریکا را تامین کند از همه ابزارهای سیاسی، اقتصادی و نظامی استفاده خواهد کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: این اتفاق زمانی خواهد افتاد که دولت افغانستان و طالبان برای گفت‌وگوهای سودمند وارد مذاکره شوند.

روز گذشته دونالد ترمپ استراتیژی جدید واشنکتن در جنوب آسیا و افغانستان را اعلام کرد.

معاون دونالد ترمپ گفت: رییس‌جمهور امریکا هیچ اولویتی بجز امنیت امریکا ندارد و در این راستا گام‌های قاطعانه‌ای برداشته است.

مایک پنس تاکید کرد: هدف امریکا این نیست که در افغانستان دموکراسی و حکومت قدرتمند مرکزی را حاکم کند تا ارزش‌های فرهنگی افغان‌ها از بین بروند.

وی ادامه داد: ولی ما تاکید می‌کنیم که فساد در سطح حکومت مهار شده و اصلاحات لازم به میان آیند و از نیروهای امنیتی افغان که در میدان‌های جنگ همواره شجاعت خود را ثابت کرده‌اند حمایت کنند.

مایک پنس اظهار کرد که امریکا در افغانستان به گروه‌های تروریستی اجازه نخواهد داد تا بار دیگر برای اهداف تروریستی خود از افغانستان من‌حیث پناهگاه استفاده کنند.

معاون رییس‌جمهور امریکا افزود که زمان‌بندی‌های مشخص دولت گذشته امریکا باعث شد تا جنگ در افغانستان تشدید شود کاری که ترمپ از آن خودداری کرده است.

وی اظهارداشت: ترمپ محدودیت‌هایی که ظرفیت قوماندانان امریکایی را در عملیات‌های مهم به چالش می‌کشید را با اعطای صلاحیت‌های میدانی بیشتر نیز برداشته است.

گرچه استراتیژی جدید امریکا با استقبال حکومت وحدت ملی مواجه شده اما کارشناسان افغان می‌گویند که رویکرد جدید واشینگتن تنها به تشدید آتش جنگ منجر می‌شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار