افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 15 دسامبر , 2011 لینک کوتاه خبر :

ترس ناتو از مقابله با طالبان

ژنرال “جان الن ” قوماندان نیروهای خارجی مستقر در افغانستان اعلام کرد از مشارکت نظامیان ناتو در عملیات افغانستان به تدریج کاسته خواهد شد.

ژنرال جان الن پس از دیدار با “لئون پانتا ” وزیر دفاع امریکا که دیروز بطور غیر منتظره وارد کابل شد گفت نظامیان خارجی دیگر قصد رویارویی با طالبان را ندارند و نیروهای دولتی افغانستان باید خود را برای مقابله با این گروه آماده کنند .

این اظهارات جان الن نشان از ضعف و ناتوانی امریکا در مقابله با طالبان است ، امریکا در سال 2001 به بهانه مبارزه با طالبان و القاعده ، افغانستان را اشغال کرد اما پس از گذشت بیش از ده سال ثابت شد ناتو در مبارزه با طالبان ناتوان و درمانده است و در این مدت نه تنها نتوانسته در تامین امنیت و برقراری صلح و ثبات افغانستان کوچکترین گامی بردارد بلکه به گسترش خشونت و کشتار غیر نظامیان در کشور افزوده است .

بیست هزار کشته ، دستگیری جوانان افغان ،نابودی تاسیسات زیر بنایی و افزایش مواد مخدر ، فقر ؛ فساد مالی و بیکاری دستاورد ده سال حضور نظامی امریکا در افغانستان است

کارشناسان راهبرد نظامی امریکا و ناتو را در جنگ افغانستان شکست خورده میدانند و براین باورند با خروج اشغالگران ، امنیت و ثبات به کشور باز خواهد گشت .

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار