افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 25 ژانویه , 2017 لینک کوتاه خبر :

تداوم همکاری‌های کولمبوپلان با وزارت مبارزه با مواد مخدر

نشست مشورتی معین پالیسی

 

نشست مشورتی معین پالیسی با رئیس بخش جندر کولمبوپلان روی تداوم همکاری‌ها برگزار شد.

 

 

جاوید احمد قایم معین پالیسی و همآهنگی وزارت مبارزه علیه مواد مخدر روی تداوم و بهبود همکاری‌های کولمبوپلان با وزارت مبارزه با مواد مخدر، با خانم بندنا شریستا مسئول بخش جندر اداره کولمبوپلان نشست مشورتی برگزار نمودند.

 

آقای قایم ضمن خوش‌آمدگفتن به خانم شریستا به‌خاطر حضور در این نشست مشورتی، روی از سرگیری همکاری‌های اداره کولمبوپلان با وزارت مبارزه با مواد مخدر صحبت نموده و همکاری‌های آن اداره در آینده را همانند گذشته مفید عنوان کرد.

 

خانم شریستا مسئول بخش جندر این اداره، در این نشست از تصیم اداره کولمبوپلان برای انجام دادن یک«مارکیت ریسرچ» در بخش زنان خبر دادند که بفهمند زنان به چه چیزهای نیاز دارند و این اداره روی کدام برنامه‌ها در بخش زنان تمرکز نماید.

 

به گفته وی، برنامه جندر کولمبوپلان هم‌اکنون با وزارت‌های امور زنان، و کار و امور اجتماعی در دو ساحه کلان: 1- شلتر خانم‌های که مشکل حقوقی دارند؛ و 2- کار برای اطفال بین سنین(15 -18) سال که پدران شان در زندان است، کار می‌کند.

 

معین پالیسی و همآهنگی وزارت مبارزه علیه مواد مخدر از مسئول بخش جندر اداره کولمبوپلان خواست تا تحقیقی را که آن اداره انجام می‌دهد باید همه جانبه بوده و تمامی ابعاد زندگی اجتماعی زنان را در بر بگیرد.

 

قابل یادآوری است که این نشست به تاریخ 5/11/1395 خورشیدی به منظور از سرگیری همکاری‌های اداره کولمبوپلان با وزارت مبارزه با مواد مخدر در راستای مبارزه با مواد مخدر و مخصوصن در بخش زنان و اطفال معتاد، در دفتر کاری معین پالیسی و همآهنگی برگزار گردید.

 

همچنان قرار است که نشست‌های دیگری نیز در ارتباط به ادامه همکاری‌های این – اداره در آینده – با وزارت مبارزه با مواد مخدر برگزار گردد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار