افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 5 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

تحقیقات همه جانبه پولیس در پیوند به موضوع استفاده از مواد کیمیایی در حمله انتحاری کابل

کشته شدن دو پولیس ملی

 

منابع خبری افغانستان اعلام کردند که به احتمال زیاد مهاجمان در حمله انتحاری به حوزه ششم امنیتی در غرب شهر کابل از مواد کیمیایی استفاده کرده اند.


این منابع روز یکشنبه اعلام کردند که شماری از زخمی های نیروی پولیس که هم اکنون در شفاخانه بستری هستند گفته اند که مهاجمان ابتدا موادی را در محوطه و برخی اتاق های حوزه ششم امنیتی پرتاب کردند که بوی ناخوشایند و غیرقابل تحمل داشت.
صدیق صدیقی سخنگوی وزارت امور داخله نیز اعلام کرده است که از نظامیان خارجی در کابل خواسته اند که در باره احتمال استفاده تروریست ها از مواد کیمیایی در این حمله تحقیقات همه جانبه انجام دهند.
صدیقی افزود: نظامیان خارجی ابزار و وسایل پیشرفته در اختیار دارند و نیاز است تا تمامی ابعاد این حمله تحقیق و روشن شود.
ساعت 12 و 30 دقیقه چاشت روز چهارشنبه هفته گذشته 6 مهاجم انتحاری با انفجار موتر بم گذاری شده به حوزه ششم در غرب شهر کابل حمله کردند و درگیری بین مهاجمان و نیروهای پولیس، بیش از 6 ساعت به طول انجامید.
منابع خبری داخلی از تلفات این رویداد ارقام متفاوت ارایه کرده اند که برخی از رسانه ها شمار تلفات را 21 کشته و 104 زخمی اعلام کردند اما برخی دیگر گفته اند که این حمله ده ها تن را به کام مرگ کشانده است.
مقامات دولتی افغانستان تاکنون آمار دقیقی از این حمله نشر نکرده اند، اما منابع شفاخانه یی گفته بودند که 6 تن در این حادثه کشته و نزدیک به 50 تن زخمی شده اند.
در صورت اثبات استفادده تروریست ها از مواد کیمیایی، نبردها در افغانستان وارد مرحله ای خطرناک تر خواهد شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار